Anže Kopitar se je drugič v tej sezoni vpisal med strelce. Foto: Reuters

Kralji so na četrti tekmi slavili drugič v tej sezoni, sicer pa je bila to njihova 1000. domača zmaga v Ligi NHL. Gostitelji so sicer že zapravili vodstvo s tremi goli razlike, a z izvrstnim zaključkom srečanja vendarle prišli do zmage. Izkazal se je tudi Anže Kopitar, ki je v statistiko vpisal zadetek in podajo. "Mislim, da je treba še veliko dela, da se znova naučimo, kako zmagovati. Ne vem, zaradi katerega razloga ob prednosti popustimo. Stopili smo s plina, nato pa naša igra ne deluje," je dejal Dustin Brown, ki je dosegel gol in dve podaji.

Mikael Granlund je ob koncu pete minute z imenitnim strelom z leve strani, ko je natančno zadel pod stičišče vratnice in prečke, popeljal Nashville v vodstvo, ki pa ni dolgo trajalo. Deveta minuta je tekla, ko je za izenačenje poskrbel Michael Amadio, dobri dve minuti pozneje pa je Kopitar zadel za 2:1, ki je močno streljal po prodoru Browna.

V drugi tretjini so Kingsi povišali svojo prednost. V sedmi minuti nadaljevanja je po strelu Joakima Ryana ploščico za hrbet Juuseja Sarosa preusmeril Kyle Clifford, slabi dve minuti pred koncem druge tretjine je po ukradeni ploščici Amadia pred nasprotnimi vrati na 4:1 povišal Ilja Kovaljčuk. Toda malce več kot deset minut so v zadnjem delu gostje potrebovali za izenačenje. Najprej je v 42. minuti Jacka Campbella premagal Viktor Arvidsson. Devet minut pred koncem srečanja je Matt Duchene zadel ob igralcu več na ledu, 34 sekund pozneje pa je izenačil Colton Sissons, ki je po strelu Ryana Ellisa preusmeril ploščico za hrbet Campbella

Toda končnica tekme je vendarle pripadla Los Angelesu. 59 sekund pred iztekom rednega dela je Brown streljal z razdalje z levega kota. Saros je ploščico ubranil, a je ni zadržal in Alex Iafallo jo je pospravil v mrežo. 23 sekund pozneje je Kopitar podal Brownu, ki je zatresel prazno mrežo, sedem sekund zatem pa je ploščico v prazno mrežo za piko na i zmagi poslal še Drew Doughty.