Sangwook Kim (številka 19) je najboljši strelec turnirja v Nursultanu. Foto: EPA

Dvoboj risov z Litovci, ki bo v nedeljo ob 8.30, boste lahko spremljali na TV SLO 2 in MMC-ju. Slovenci imajo precej več časa za pripravo na obračun, s katerim si lahko zagotovijo obstanek v drugem razredu, saj so se z Madžari, ki se prav tako borijo za obstanek in so jih risi nadigrali s 6:0, pomerili že v petek. Za Slovence pride za zanesljivo napredovanje v nedeljo v poštev le zmaga. Če bi risi izgubili, bi nato trepetali do zadnje tekme med Kazahstanom in Madžarsko.

Slovenci dobili obračun z Madžari, zdaj mora pasti še Litva

Litva je povedla v 14. minuti, ko je že po devetih sekundah izkoristila prvo korejsko izključitev. Po strelu Nerijusa Ališauskasa je ploščico v mrežo zbezal Tadas Kumeliauskas. Za izenačenje je v 43. minuti poskrbel korejski kapetan Sangwook Kim, ki je dosegel četrti zadetek na turnirju v Kazahstanu, toda sedem minut pozneje so Litovci še enkrat matirali nasprotno obrambo. Arturas Katulis je ujel ploščico in s tem preprečil, da bi jo Korejci izbili iz obrambne tretjine. Zadrsal je po desni strani in podal Pauliusu Gintautasu, ki je zadel za končnih 2:1.

Kazahstan premagal Belorusijo
Napredovanje v elitni del sta si že zagotovila Kazahstan in Belorusija. V njunem medsebojnem obračunu so Kazahstanci zmagali s 3:2 v podaljšku. Odločilni gol je v 64. minuti dosegel Arkadij Šestakov.

Jan: Ključen je prvi zadetek, da Litva ne more igrati klasičnega "bunkerja"