Železarji so že v prvi tretjini z zadetki Gašperja Glaviča, Urbana Sodje in Jake Ankersta prišli do lepe prednosti 3:0, ki so jo do 33. minute še podvojili, potem ko sta v eni minuti zadela Blaž Tomaževič in Andrej Hebar. Častni gol za Slavijo je zabil Gašper Skerlep.

V drugem polfinalu so imeli zmaji več dela. Kranjčani, ki so imeli le 14 igralcev v polju, so presegli pričakovanja in prikazali odlično predstavo. Razmerje v strelih je bilo 46:24, zares se je izkazal vratar Triglava Kristjan Šenk.

Ljubljančani so pred 200 gledalci povedli v 17. minuti, ko je Anže Ropret z izjemnim strelom iz obrata poslal plošček pod prečko. V drugi tretjini sta mreži mirovali, tik pred koncem pa je Aleš Kranjc moral na kazensko klop.

Gostitelji turnirja so unovčili prednost igralca več v 39. sekundi zadnje tretjine, ko je kapetan Miha Ahačič z modre črte ukanil Tilna Spreitzerja. Zmaji so takoj odgovorili, le 34 sekund po izenačenju je Nik Simšič zadel po podaji Martina Bohinca. V 43. minuti je Mark Čepon streljal z modre črte, plošček se je odbil naravnost na palico Enesa Goršeta, ki je povišal na 1:3. Kranjčani so v 44. minuti z golom Žana Zupana po protinapadu približali le na 2:3. Tri minute pred koncem je razigrani Ropret izza vrat pridrsal pred gol in prišel so strela, plošček je zadel Aleša Kranjca in končal v mreži.

V lanskem finalu so zeleno-beli z 2:1 premagali večne tekmece z Jesenic, letošnja odločilna pokalna tekma pa bo v kranjski dvorani Zlato polje v soboto ob 20.00.