Litovci so šele v zadnji tretjini začeli prihajati pred nasprotni gol. Foto: Reuters
Madžarski hokejisti
Madžarski hokejisti s Patom Cortino so velik del upov na preboj v elitno divizijo izgubili ob porazu s Slovenijo. Foto: Reuters

V Tivoliju je bilo 6:2 za azijsko reprezentanco, ki je večino dela opravila že v prvih dveh tretjinah. Po prvi so po golu Masafumija Ogave vodili z 1:0, pravi stampedo pa je sledil v zadnjih 68 sekundah drugega dela. Japonci so zadeli trikrat, pri čemer je zablestel Chris Jule.

Ta je bil podajalec tudi pri petem zadetku čete Marka Mahona v 42. minuti, ko se je na listo strelcev vpisal Jošinori Iimura. Litovci so nato le začeli prihajati pred nasprotna vrata in ublažili poraz.

Odločila gola v razmaku 21 sekund
Madžari so izgubili motivacijo ob ponedeljkovem porazu s Slovenijo in proti Romunom (5:3) prevladovali le v drugi tretjini. Varovanci Daniel Herlee so celo povedli, ko je v 8. minuti zadel Levente Elekes. Madžari so nato prišli do dveh golov prednosti, romunska požrtvovalnost pa se je začela 34. minuti, ko je Ervin Moldovan znižal na gol zaostanka. Naslednja gola sta padla v razmaku 21 sekund, kar je bilo dovolj za drugo madžarsko slavje v Ljubljani.