Madžarski vratar Levente Szuper je v drugi polovici tekme zaklenil svoja vrata. Foto: Reuters

Na začetku tekme so bili Britanci boljši in učinkovitejši. V 17. minuti je zadel Tom Watkins, v 28. minuti pa je ob igralcu manj na ledu Jonathan Phillips pobegnil v protinapad in premagal vratarja Leventeja Szuperja. Madžari so po polovici tekme v pičlih treh minutah prek Gaborja Ocskaya in Gergelya Majorssa izid izenačili.

Britanci so v zadnjem delu zadeli prečko, to pa sta kaznovala Balazs Ladanyi in Krisztian Palkovics, ki je sedem minut pred koncem ob številčni prednosti zapečatil usodo Britancev.

Litva si je zagotovila obstanek
Litovski hokejisti so si zagotovili obstanek, saj so Romunijo ugnali s 5:2. Razpoložen je bil Dainius Baube, ki je zabil dva gola in prispeval eno podajo. Romuni se bodo reševali v soboto na zadnji tekmi z Veliko Britanijo.