Tomaž Razingar je letos z Gregorjem Polončičem odlično sodeloval že na Jesenicah. Foto: EPA
Slovenija po današnji zmagi lahko že hladi šampanjec. Foto: Reuters
Tomo Hafner
Tomo Hafner v boju z britanskima branilcema. Foto: Reuters
Slovenci na pragu elite

Napadalec Jesenic, ki je v prvem napadu igral namesto poškodovanega Jana, je Veliki Britaniji ob zmagi s 4:0 na svetovnem prvenstvu I divizije zabil tri zadetke. "Gostje" so bili v uvodni tretjini precej nevarni, pred svojimi vrati pa so dobro zapirali nekoliko zaspane Slovence, ki niso znali izkoristiti niti številčne premoči. Pošteno so zagrizli (beri: bolje drsali) šele po odmoru in v 29. minuti le povedli, ko je po desni strani v napad krenil Anže Kopitar, nato pa nesebično podal strelcu Tomažu Razingarju.

"Polonca" zablestel v pravem trenutku
Polončič se je za zaupanje selektorju Tedu Satorju prvič oddolžil v 32. minuti, ko je plošček pospravil v mrežo po strelu Damjana Dervariča z modre črte in dobri obrambi britanskega vratarja. Tri minute pozneje je bil uspešen še enkrat po velemojstrski podaji Kopitarja, ki se je na desni strani obrnil okrog svoje osi in pred golom našel junaka slovenske zmage. Osem minut pred koncem se je Polončič ob igri z igralcem več znova vpisal med strelce, akcija pa je bila tako rekoč enaka kot ob drugem zadetku Slovenije. Predtem je Marcel Rodman zadel še vratnico. Pohvale si spet zasluži tudi vratar Andrej Hočevar.

S tretjo zaporedno zmago so Slovenci še korak bližje uvrstitvi na prvenstvo elitne divizije prihodnje leto v Kanadi. To jim zagotavlja že četrtkovo slavje proti Japoncem.

Britanci glavno razočaranje
Velika Britanija je poleg Madžarske veljala za najnevarnejšega tekmeca Slovenije, toda v Ljubljani ni pokazala "zastrašujočega" hokeja. Tesno je premagala Japonce (4:3) in šokantno izgubila z Litovci (2:3). Razočarani so tudi njihovi navijači, ki jih je bilo tudi tokrat na tribunah približno 200.

2:6 (0:1, 0:3, 2:2)
Kumeliauskas 44., Kaminskas 48.; Ogava 18., Jule 37., 38., Nišivaki 37., Iimura 42., Mijauči 52.

ROMUNIJA - MADŽARSKA
3:5 (1:1, 2:4, 0:0)
Elekes 8., Moldovan 34., 38.; Vas 15., Horvath 22., Tokesi 32., Peterdi 37., Hoffmann 37.

* * SLOVENIJA 3 3 0 0 0 18:2 9 MADŽARSKA 3 2 0 0 1 12:8 6 JAPONSKA 3 1 1 0 1 15:10 5 VEL. BRITANIJA 3 1 0 0 2 6:10 3 LITVA 3 1 0 0 2 6:14 3 ROMUNIJA 3 0 0 1 2 9:21 1 * - zmaga/poraz po podaljšku/k.strelih V elito napreduje le zmagovalec.