Litovci so se na prvi ponedeljkovi tekmi po zaostanku z 0:2 vrnili v velikem slogu. Foto: Reuters
Kengo Ito
Kengo Ito je Japoncem zagotovil zmago v podaljšku. Foto: Reuters

Prva tretjina ni napovedovala takega razpleta. V 16. minuti je Tom Watkins izkoristil podajo Ashleyja Taita. Po golu Marka Richardsona v 32. minuti je vse kazalo na zmago Britancev. Dalius Vaiciukevičius je le 19 sekund zatem znižal in Litovci so dobili zalet. V zadnji tretjini je najprej izenačil Andrius Kaminskas, Šarunas Kuliešius pa je po podaji Dariniusa Baube zapečatil usodo Britancev.

Tudi igra brez vratarja Stevia Lyla v zadnjih 45 sekundah Otočanom ni pomagala.

Romuni pošteno namučili Japonce
V drugi ponedeljkovi tekmi so Japonci šele po podaljšku strli odpor Romunije. Z dvema goloma Goja Tanake so po dveh tretjinah vodili s 4:2. Romuni, ki so bili proti Sloveniji povsem brez moči, so na krilih sijajnega Ioana Timarjuja najprej znižali, izenačil je Catalin Geru, v 54. minuti pa je celo zadišalo po novem presenečenju, saj je bil natančen Levente Elekes. Japonce je rešil Rjuiči Kavai. V 44. sekundi podaljška je tekmo ob prednosti dveh igralcev več odločil Kengo Ito.