Anže Kopitar je že na prvi tekmi dosegel pet točk, toliko kot najboljši igralec tekme Ivo Jan, ki je zabil hat-trick. Foto: Reuters
Tomaž Razingar v akciji
Romuni so se branili na vse kriplje. Foto: Reuters
Anže Kopitar
Ob vsaki akciji zvezdnika Los Angeles Kingsov je v Tivoliju završalo. Foto: Reuters
Robert Ciglenečki v boju z romunskim hokejistom
Branilci so imeli malo dela, že proti Madžarski pa bo povsem drugače. Foto: Reuters
Anže Kopitar po Romuniji in o LIgi NHL
Desetica v mreži Romunije

A prostora za evforijo ni. Že v ponedeljek ob 20. uri čaka rise bržkone odločilna tekma za prvo mesto z Madžarsko. V izjavah po tekmi so bili vsi risi z mislimi že pri naslednji težki tekmi.

Na ledu gospodarji od prve minute
Že uvod v tekmo je pokazal, da je Slovenija veliko kakovostnejši nasprotnik. Paniko je sejal predvsem prvi napad Jan-Kopitar-Razingar, ki je tudi načel romunsko mrežo. Ob številčni premoči 5:3 je v 6. minuti zadel Ivo Jan. Isti igralec je bil uspešen tudi 33 sekund pozneje, tokrat ob igri 5:4. Obakrat je bil med podajalci Anže Kopitar. Romuni so redko prihajali pred vrata Andreja Hočevarja, ki je dobil prednost pred Gabrom Glavičem. V 9. minuti so nepričakovano znižali, ko je bil izključen Dejan Varl. V 11. minuti je končni izid prve tretjine postavil Marcel Rodman. Podajalec Egon Murič. Razmerje v strelih na gol v prvi tretjini je bilo 11:6.

Hat-trick Jana na tri podaje Kopitarja
Tudi drugih 20 minut je bila slika na ledu nespremenjena. Romunski bunker je padel spet v 23. minuti, ko je prvi zadetek za reprezentanco dosegel Milan Hafner. Navdušenje 4.000 gledalcev v Tivoliju se še ni poleglo, ko je po novi podaji Kopitarja vratarja mojstrsko preigral Jan in s ploščico vdrsal v vrata. Hat-trick. Obleganje se je nadaljevalo, vendar so Romuni z zvrhano mero sreče do konca druge tretjine zadržali izid 5:1. Razmerje v strelih 28:9.

Izmučeni Romuni komaj čakali konec
Gostom je v zadni tretjini povsem pošla sapa. Nevarne akcije risov so se ob zavzeti igri vrstile ena za drugo. Jaka Avgustinčič je v 43. minuti povišal na 6:1, prvi gol za reprezentanco na svetovnih prvenstvih pa je minuto pozneje dosegel še David Rodman. V 50. minuti se je prvič med strelce vpisal tudi Kopitar, podajalac pa kdo drug kot Jan. Do konca sta zadela Tomaža Razingar in 6 sekund pred koncem še Egon Murič.

Bogata statistika prvega napada
Razmerje v strelih na gol je bilo 53:14. Igralec tekme Jan je poleg treh golov prispeval še dve podaji, pet točk pa je zbral tudi Anže Kopitar. Tretji člen prvega napada Razingar je v statistično kolono vpisal tri točke.

Na prvih tekmah je Madžarska premagala Litvo s 6:1, Velika Britanija pa Japonsko s 4:3.