Rok Tičar še vedno odlično vodi prvi napad, ki se je tako dobro uigral na Jesenicah, letos pa sta Žiga Jeglič in Robert Sabolič igrala na Švedskem, Tičar pa v Nemčiji. Foto: BoBo
Mitja Robar
Za najboljšega igralca tekme v reprezentanci Slovenije je bil izbran branilec 1. para Mitja Robar. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Veselje ob golu Razingarja za 3:0
Nazadnje so se Slovenci pomerili s Poljaki v 1. krogu SP-ja 2009 v Ljubljani, ko je bilo 3:2 za "rise". Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden
Poljsko znižanje na 2:3
Poljaki so se pred dvema letoma dobro upirali Slovencem, a so vseeno doživeli četrti poraz na peti medsebojni tekmi na svetovnih prvenstvih. Foto: MMC RTV SLO/Toni Gruden

Tekma se še ni dobro začela, ko je bilo v 20 sekundi že 0:1 za Slovenijo. Po natančni podaji v prostor Roka Tičarja je Žiga Jeglič iz bližine z bekhendom ukanil Kamila Kosowskega. Nato so Poljaki vzpostavili ravnovesje in nekajkrat resno ogrozili Roberta Kristana, na drugi strani pa so Slovenci ob koncu 1. tretjine zadeli še dve vratnici (Jeglič in Aleš Kranjc).
Ko udari trio JTS ...
V 2. tretjini so Poljaki postajali vse nevarnejši, ko je v 35. minuti udaril prvi slovenski napad Jeglič-Tičar-Sabolič, ki je ob podpori branilskega para Gregorc-Robar izvedel šolski protinapad. Po kombinaciji Mitja Robar-Robert Sabolič Tičarju ni bilo težko podvojiti slovenskega vodstva.

"Risi" preprečili lov na izenačenje
Pet minut pred koncem tekme so na svoj račun končno prišli gostitelji, ki so kaznovali medlo obrambo. Maciej Urbanowicz je prodrl mimo neodločnih branilcev pred vrata, Kristan je zaustavil oba njegova strela, pri tem pa zdrsnil iz vrat, kar je izkoristil nepokriti Jaroslav Rzeszutko, ki je zadel iz polrazdalje.

V zadnjih minutah so Slovenci poprijeli v obrambi in niso dopustili poljske ofenzive. "Risi" so s tesnim pokrivanjem preprečili celo, da bi vratar Kosowski v zadnjih trenutkih tekme zapustil svoja vrata in Poljski omogočil igro s šestimi igralci v polju.

Premoč v strelih, neučinkovit PP
Slovenska izbrana vrsta je imela pobudo (streli po 40 minutah 13:22 v korist Slovenije), a razen prvega napada ni bilo izstopajočih posameznikov, razen vratarja Kristana, ki je pri golu naredil vse kar je bilo v njegovi moči. Selektor Kopitar ne more biti zadovoljen z izkupičkom igre z igralcem več, saj "risi" niso izkoristili nobenega od petih "powerplayjev", je bil pa zato na celotni tekmi od Slovencev izključen le Andrej Hebar.

V nedeljo "povratna" tekma
"Risi" se bodo s Poljaki še enkrat pomerili še v nedeljo ob 17.30, ko bodo tudi zaključili skok na češko-poljsko mejo, s katerim so zaključili prvi del bazičnih priprav, ki jih je reprezentanca Matjaža Kopitarja opravila na Bledu.

Poljaki so gostitelji in favoriti Svetovnega prvenstva Divizije I, skupina B, kjer bodo igrali z reprezentancami Romunije, Koreje, Litve, Avstralije in Nizozemske. Skupina B je po reformi formata svetovnih prvenstev rangirana pod skupino A, katere prvenstvo bo potekalo v ljubljanski dvorani Stožice, "risi" pa bodo prvi favoriti turnirja in s tem za vrnitev med elito.