Marc Michaelis je zadel za zmago Nemčije nad Dansko. Foto: EPA

Napadalec Bostona se je izkazal z golom in podajo, po dve točki pa sta prispevala tudi njegova soigralca v udarnem češkem napadu, David Krejči in Roman Červenka, ki je zdaj prvi strelec turnirja. Po porazu z Avstrijo so se Čehi v prvi tretjini znesli nad Latvijci. Razmerje v strelih je bilo 17:3, vseh pet golov pa so dali v prvih 20 minutah. Častni zadetek je Latvija dala na začetku zadnje tretjine.

V skupini B so se Američani po porazu s Finsko pobrali z zanesljivo zmago nad Veliko Britanijo (3:0). ZDA so zaigrale okrepljene z vratarjem Bostona Jeremyjem Swaymanom in branilcem Minnesote Jonom Merrillom. Pobudo so kronale v 29. minuti, ko je po podaji Andrewa Peeka ploščico v mrežo preusmeril Ben Meyers. Odločitev je padla na začetku zadnje tretjine, ko je v razmiku dobrih dveh minut dvakrat ob igralcu več na ledu zadel Kieffer Bellows. Britanci na drugi tekmi zapored niso dosegli gola.

Heiskanen in Lindell sta se pridružila levom

Finci, aktualni olimpijski prvaki in gostitelji svetovnega prvenstva, bodo turnir nadaljevali okrepljeni z odličnima branilcema Dallasa Mirom Heiskanenom in Eso Lindellom.

Pred začetkom prvega dvoboja v skupini A v Helsinkih, na katerem so Nemci z golom Marca Michaelisa ob igralcu več na ledu premagali Dansko z 1:0, je v dvorani nastal manjši požar, ki so ga gasilci ukrotili po vsega nekaj minutah. Po izbruhu požara in posredovanju gasilcev ni bilo poškodovanih, je sporočila Mednarodna hokejska zveza (IIHF). Sta bili pa obe tekmi v finski prestolnici prestavljeni. Kanada je v večernem obračunu s 6:3 ugnala Kazahstan. Dylan Cozens je dosegel hat-trick.