Pierre-Luc Dubois je najboljši hokejist Kanade na letošnjem svetovnem prvenstvu. Foto: AP

Finci so v prvih dveh tretjinah znali kaznovati številne izključitve v ameriški vrsti. Mikael Granlund je v 18. minuti znova razveselil domače navijače. Napadalec Nashvilla je prišel v Tampere, potem ko je v končnici Lige NHL izpadel proti Coloradu z 0:4 v zmagah.

Finci unovčili številne kazni pri Američanih

V 22. minuti je Austin Watson prejel petminutno kazen zaradi naleta v glavo. Valtteri Filppula in Sakari Manninen sta zadela ob prednosti igralca več. Mikko Lehtonen je v 31. minuti povišal na 4:0. Za Američane je minuto in 38 sekund pred koncem tekme zadel Alex Galchenyuk.

Prva zmaga Latvije
Na prvi današnji tekmi skupine B je Latvija premagala Norveško s 3:2 in se veselila prve zmage na tem prvenstvu. Odločitev je padla v drugi tretjini, ko sta zadela Nikolajs Jelisejevs v 27. minuti ob prednosti igralca več in nato še Roberts Bukarts v 33. minuti.

Leo Pföderl je v 46. minuti zagotovil Nemčiji drugo zmago na tem SP-ju. Foto: EPA

Kanada gladko odpravila Slovaško
V skupini A je Kanada ugnala Slovaško s 5:1 in ima po treh krogih že devet točk. V drugi tretjini je dvakrat zadel napadalec Winnipega Pierre-Luc Dubois. V zadnji tretjini sta zadela še Cole Sillinger in Morgan Geekie.

Pföderl zagotovil tri točke Nemcem
Na večerni tekmi je Nemčija premagala Francijo s 3:2. Odločilni zadetek je v 46. minuti dosegel Leo Pföderl. Nemčija ima v skupini A šest točk, toliko kot Švica, ki pa ima tekmo manj, na vrhu je stoodstotna Kanada.