Žan Jezovšek je v tej sezoni prispeval že 18 golov in 14 podaj. Več točk od njega je zbral Blaž Tomaževič (35; 8 golov in 27 podaj). Foto: www.alesfevzer.com

Udarni jeseniški napad Blaž Tomaževič, Jaka Sodja in Žan Jezovšek je najboljši v Alpski ligi. V prvi tretjini so vsi trije ukanili Alexa Caffija.

Železarji so v Podmežakli neporaženi, dobili so vseh deset tekem. Zadnjič so izgubili 6. januarja v Asiagu z 0:3. Z današnjo zmago so znova zelo blizu vodilnima ekipama v ligi. SŽ Olimpija ima na prvem mestu 52 točk, Pustertal na drugem 51, Jeseničani pa 50, a imajo med vsemi tremi najmanj odigranih tekem. Zmaji imajo dve tekmi več, volkovi iz Brunica pa kar štiri tekme več.

Jeseničani blesteli v uvodni tretjini
V šesti minuti so Jeseničani povedli. Pred golom je bil iznajdljiv Tomaževič, ki je iz bližine potisnil plošček v mrežo, potem ko Jaka Šturm ni ukanil Caffija. V 14. minuti je Jezovšek z leve strani lepo zaposlil Sodjo, ki je z močnim strelom tik ob vratnici poskrbel za vodstvo z 2:0. Kmalu zatem se je ob protinapadu gostov z izjemnim posredovanjem izkazal Žan Us. Kazen za neučinkovitost Avstrijcev je sledila v 17. minuti. Gostje so strel Tomaževiča ustavili, Jezovšek pa je plošček poslal med nogama Caffija v mrežo.

Feldkirch je stavil predvsem na protinapade. Gostje so v drugi tretjini zadeli tudi okvir vrat. Martin Mairitsch se je po pol ure znašel sam pred Usom, a je zelo slabo zadel plošček.

Jezovšek zatresel prazno mrežo
V 49. minuti je Feldkirch le znižal na 3:1. Pred vrati je bil uspešen Sven Grasböck. Že slabe tri minute pred koncem je trener Feldkircha Michael Lampert potegnil vratarja Caffija na klop. Gostje so močno pritisnili na vrata Usa, a jim ni uspelo znižati. Minuto in pol pred koncem je Jezovšek s strelom na prazna vrata potrdil deseto zaporedno zmago železarjev. Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 38:30.

Naslednji teden v Alpski ligi ne bo tekem, Jeseničani bodo 16. februarja gostovali v Linzu.

Oba derbija bosta dala odgovor o prvem mestu po rednem delu
Derbija, ki bosta zelo verjetno dala odgovor na vprašanje, katera ekipa bo redni del končala na prvem mestu, bosta na sporedu 3. in 9. marca. Škoda, da bosta Tivoli in Podmežakla prazna, saj bi se zagotovo zbralo veliko gledalcev.