Andrej Hebar in soigralci so v odlični formi in zelo kmalu lahko prevzamejo vodstvo na lestvici. Foto: Eva Brili Grebenar

Železarji ne poznajo poraza od 6. januarja, ko je bil Asiago boljši s 3:0. Izbranci Mitje Šivica so ujeli zmagoviti ritem in kmalu bi se lahko zavihteli celo na prvo mesto. Zelo zanimiva bosta oba derbija najboljših slovenskih ekip. Na sporedu bosta 3. marca v Tivoliju in 9. marca v Podmežakli.

Jezovšek unovčil prednost dveh igralcev več
Kitzbühel, ki je 23. januarja presenetil z zmago v Brunicu, je začel odločno in v uvodnih desetih minutah nekajkrat nevarno ogrozil vrata gostiteljev. Žan Us je imel kar nekaj dela, še posebej vroče je bilo, ko so imeli gostje igralca več.

V 10. minuti sta sodnik Boštjan Groznik in Borut Lešnjak izključila kar dva igralca Kitzbühela, Florian Eder in Friedrich Schröder sta morala hkrati na kazensko klop. Ob prednosti dveh igralcev več je Žan Jezovšek z močnim strelom ukanil Dominika Franka.

Izkušeni Adam Havlik, ki je več sezon igral v Ligi Ebel za Orle iz Znojma, je moral nato na kazensko klop zaradi spotikanja. "Power play" Jeseničanov je bil odličen, Blaž Tomaževič je prišel sam pred Franka in ga brez težav matiral v 14. minuti.

Sodja in Hebar potrdila zmago
V 27. minuti je Jaka Sodja po natančni podaji Tomaževiča prišel pred vrata gostov in poslal plošček ob vratnici v mrežo. Kitzbühel si je privoščil preveč kazni, Andrej Hebar je v 34. minuti z desne strani povišal že na 4:0. Plošček je zares sijajno krožil pri železarjih, šolska akcija ob prednosti igralca več. Še pred koncem druge tretjine sta si sodnika ogledala posnetek, saj je vratarju Franku plošček ušel, a so ga branilci gostov zaustavili s palico na golovi črti.

Glavič pošteno premikastil Ederja
V zadnji tretjini je ritem igre padel. Jezovšek je v 44. minuti povišal na 5:0. V 55. minuti so imeli železarji znova dve minuti kar dva igralca več na ledu, a niso bili več dovolj zbrani. Častni gol za Kitzbühel je dosegel Robin Gartner v 57. minuti.

Tri minute pred koncem je Gašper Glavič dobil še boksarski obračun z Ederjem, ki je prejel nekaj močnih udarcev.

Feldkirch v soboto v Tivoliju, v nedeljo pa še v Podmežakli
Končno razmerje v strelih na gol je bilo 37:23. Jeseničani bodo v nedeljo gostili Feldkirch, ki je tokrat izgubil proti Vipitenu kar z 2:7. Že v soboto ob 20.15 bo Feldkirch gostoval v Tivoliju.