Prvih pet minut tekme je postreglo z nekaj priložnostmi na obeh straneh. Jeseničani so zapravili prvi "power play" na tekmi, Asiagu se je ob igri z igralcem manj ponudila priložnost za zadetek, a je bil Žan Us na mestu. V 13. minuti je Alexander Gellert s strelom od daleč ukanil pokritega Usa. Tretjina se je končala z minimalnim vodstvom gostiteljev.

Asiago je bil na začetku druge tretjine podjetnejši. Dobri dve minuti pred koncem tega dela igre so gostitelji izkoristili izključitev Luke Ščapa in povišali na 2:0. Pred golom je bil iznajdljiv Steven McParland, ki je blestel tudi na obeh tekmah proti Olimpiji prejšnji teden.

Na začetku zadnje tretjine je imel Erik Svetina priložnost za znižanje, vendar se je z dobrim posredovanjem izkazal Gianluca Vallini. V 46. minuti je moral na kazensko klop Timotej Kočar. Asiago je znova izkoristil številčno premoč, še drugič je zadel Gellert, podal je Marco Rosa. V 49. minuti je bil izključen še Tomaževič, ki si je prislužil 2 + 2 minuti kazni zaradi udarca s komolcem.

Končno razmerje v strelih na vrata je bilo 25:23. Jeseničani bodo imeli januarja zelo zgoščen ritem tekem. V Podmežaklo v soboto prihaja Vipiteno.

Zmaji po odličnem začetku povozili Gardeno
V Tivoliju je bilo po porazu na derbiju državnega prvenstva na Jesenicah zelo pestro. Vodstvo kluba je prekinilo pogodbe z Juretom Sotlarjem, Janezom Orehkom in Davidom Planko. V Val Gardeni so priložnost dobili tudi mlajši igralci Gregor Žeželj, Tian Hebar in Žiga Mehle.

Ljubljančani so hitro prišli do vodilnega zadetka, Žiga Pance je zadel že v 3. minuti, podobno učinkovito pa je bilo tudi nadaljevanje. Še v prvi tretjini je za povišanje poskrbel Nik Simšič.

V nadaljevanju se je med strelce vpisal še Mehle, v 34. minuti pa je Luka Zorko za še trdnejše vodstvo zadel za 4:0. Gostje so imeli številne priložnosti in tudi več strelov, a tudi ljubljanski vratar Paavo Hölsä se je izkazal, do konca tekme pa ni klonil niti enkrat.

"Power play" še vedno ne steče
V zadnji tretjini zeleno-beli niso popuščali, v 51. minuti pa je peti gol zabil Tadej Čimžar. Razmerje v strelih na vrata je bilo 35:55. Vsi goli so bili doseženi ob igri petih proti petim. Olimpija ni izkoristila niti ene izmed petih priložnosti igre z igralcem več. V 48. minuti je imela celo minuto in 29 sekund dva igralca več na ledeni ploskvi.

V soboto se bodo zmaji v Tivoliju pomerili z Bregenzerwaldom.