Že po dobrih šestih minutah so gostitelji vodili s 3:0. Po malce več kot minuti je po dvojni podaji z Michealom Ferlandom zadel Brandon Sutter. Tri minute pozneje je bil pred vrati uspešen Tim Schaller, v sedmi minuti pa je na 3:0 povišal Jake Virtanen, ki je za hrbet Sama Montembeaulta pospravil ploščico po strelu Boja Horvata.

Brian Boyle je znižal v deveti minuti, toda manj kot minuto in pol pozneje se je znova zatresla mreža Floride, ko je z leve strani z izvrstnim strelom iz zapestja J. T. Miller ploščico poslal pod prečko. Imenitno prvo tretjino Vancouvra je v zadnji minuti kronal Josh Leivo, ki je izkoristil še eno lepo podajo Ferlanda.

Ob igralcu več na ledu je Florida v drugi tretjini znižala prek Mika Hoffmana, domačo zmago pa sta potrdila Miller z drugim golom in Brock Boeser, ki je zadel v zadnji tretjini. V sredo bo Vancouver gostoval v Los Angelesu.