Julian Alaphilippe je dvignil Francijo na noge, ko je kar 14 dni nosil rumeno majico. Presegel je vsa pričakovanja in povečal apetite Francozov, ki pa na zmago na Touru še vedno čakajo. Vse od leta 1985, ko je zmagal Bernard Hinault. Foto: Reuters

27-letni Alaphilippe, ki je na Touru kar 14 dni nosil rumeno majico, ima kar 4.337 točk. Drugi je svetovni prvak Alejandro Valverde s 3109 točkami, tretji pa Jakob Fuglsang, ki jih ima 2991. Na četrtem mestu je osmoljenec Toura Thibaut Pinot z 2976 točkami.

Najboljši Slovenec je še naprej Primož Roglič, ki je trenutno peti kolesar sveta z 2859 točkami. Tadej Pogačar je na 37. mestu, Matej Mohorič pa je 46.

Roglič je obdržal prvo mesto na lestvici etapnih dirk. Vodi z 2704 točkami. Na drugem mestu je Simon Yates z 2300, tretji pa Pinot s 1903 točkami.

Nairo Quintana je Tour končal na osmem mestu. Movistar je bil najboljša ekipa, saj je Mikel Landa zasedel šesto mesto, Alejandro Valverde pa je bil deveti. Manjkala je pika na i – stopničke v Parizu. Popravni izpit bo Vuelta. Foto: Reuters

Quintana po Touru še na Vuelto
Nairo Quintana je potrdil, da bo nastopil še na Dirki po Španiji, ki se bo začela 24. avgusta. Na Vuelti bo v dresu Movistarja tudi njegov klubski kolega Richard Carapaz. Quintana je letošnji Tour končal z etapno zmago v kraljevski etapi v Alpah, skupno pa je osvojil osmo mesto.

"Sezono bom nadaljeval z Vuelto. V Kolumbiji si bom vzel malo počitka in se vrnil," je povedal zmagovalec Vuelte leta 2016.

Tudi Carapaz in Valverde na španskem krogu
Drugi adut Movistarja bo Carapaz, ki je maja na Giru stopil na najvišjo stopničko. Družbo na zmagovalnem odru v Veroni mu je delal tudi tretji Primož Roglič, ki se prav tako pripravlja na nastop na Vuelti. Tretji adut Movistarja bo svetovni prvak Alejandro Valverde.

Zasedba na Vuelti bo vsekakor zelo močna. Nastopili bodo tudi Kolumbijec Miguel Angel Lopez, lanski zmagovalec Simon Yates, Poljak Rafal Majka in Italijan Domenico Pozzovivo.