Sorodna novica Monika Hrastnik na spustu do zgodovinskega brona

V deževnih četrtkovih kvalifikacijah je Monika Hrastnik zasedla tretje mesto, za najhitrejšo, Avstralka Tracey Hannah, je zaostala osem sekund. "Zadovoljna sem. Odpeljala sem 'safe run', naredila kar nekaj napak, odkrila dve novi liniji ... Dogajalo se je. Upam, da čim prej neha deževati in se proga posuši," je za spletni portal mtb.si dejala Hrastnikova, članica ekipe Dorval AM Pro Race Team. Špela Horvat je osvojila 12. mesto.

Pri moških je bil v kvalifikacijah najhitrejši svetovni prvak, Britanec Reece Wilson, Jure Žabjek je bil 15.

Prejšnji teden je na svetovnem prvenstvu v Leogangu Monika Hrastnik postala prva Slovenka s kolajno na SP-ju v spustu. Na razmočeni, blatni in tehnično zelo zahtevni progi v Leogangu je osvojila bron.

V neprijaznih razmerah se je Hrastnikova dobro znašla

Kot velevajo pravila NIJZ-ja za športna tekmovanja na slovenskih tleh, bo tudi v Mariboru mogoče gostiti do 500 gledalcev na tekmovalni dan. Ti bodo morali upoštevati higienska priporočila. Ves čas zadrževanja ob progi in v ciljnem prostoru bo nošenje mask obvezno. Skupno bo Maribor lahko torej sprejel največ 2000 gledalcev v celotnem štiridnevnem sporedu.

Prve tekme svetovnega pokala v spustu bodo na sporedu v petek. Najprej bodo na 2,1 kilometra dolgi "črni" progi za svetovni pokal tekmovali mladinci (9.45) in mladinke (10.30), ob 12.30 bodo na startu ženske, uro pozneje pa moški.