Daryl Impey je prevzel skupno vodstvo. Foto: EPA

Do zdaj vodilni Poljak Michal Kwiatkowski (Sky) je na od dežja namočenem cestišču padel okrog 1,5 kilometra pred ciljem – 180-kilometrska preizkušnja je potekala med Montbrisonom in Bellevillejem – in je zdaj v skupnem seštevku drugi z dvema sekundama zaostanka za Impeyjem.

"Verjetno sem šel nekoliko prehitro v cestni otok na trasi, poleg tega sem podrsal s pedalom, ko sem skušal ujeti tekmeca pred mano. In sem se znašel takoj na tleh. Temu bi se lahko zlahka izognil. Tako pa zdaj lahko le upam, da je z mano vse ok," je ključni trenutek etape odpisal Poljak, ki je moral nato predati rumeno majico.

Edini Slovenec na dirki Luka Pibernik, član Bahrain-Meride, je do cilja prišel na 106. mestu in je skupno na 130. mestu (+14:57).

Impey je bil zmagovalec že prve etape na tej dirki. Član ekipe Mitchelton-Scott, ki bo prihodnji teden nastopil tudi na Dirki po Sloveniji, je bil najmočnejši v šprintu preizkušnje. Tedaj mu še ni uspelo prehiteti zmagovalca prologa in branilca skupne lanske zmage Kwiatkowskega, ki je bil v ciljnem sprintu peti.

V sredo kolesarje čaka 35 kilometrov dolg moštveni kronometer med Pont-de-Vauxom in Louhans-Chateaurenaudom, nato pa se bodo kolesarji preselili v Alpe.