Alejandro Valverde (na fotografiji drugi z desne) je tretjič v karieri dobil Dirko po Kataloniji. Foto: EPA
Slovak Peter Sagan je dobil klasiko med Gentom in Wevelgemom. Foto: EPA
Valverde tretjič dobil Dirko po Kataloniji

To je bila zanj tretja zmaga na tretji najstarejši kolesarski dirki na svetu. S tem je 37-letni veteran izenačil dosežek legendarnega rojaka Miguela Induraina, ki je prav tako trikrat slavil v Kataloniji.

Etapo, na kateri ni manjkalo akcije in grdih padcev, je sicer dobil Britanec Simon Yates, ki je ciljno črto prečkal pred Špancem Marcom Solerjem (+0:13), tretji je bil Francoz Pierre Latour (+0:18).

Tratnik do uspeha kariere
Slovenski kolesar Jan Tratnik je na kolesarski dirki prve kategorije Mednarodni teden Coppi&Bartali dosegel svoj največji uspeh v karieri. Kolesar poljske ekipe CCC Sprandi Polkowice je namreč dobil četrto etapo, 12,5 kilometra dolg kronometer v Montegibbiu. In to zelo prepričljivo, saj je drugouvrščenega Italijana Diega Roso premagal za 28 sekund.

Kolesar Skya je postal skupni zmagovalec štiridnevne dirke, drugi je bil Nizozemec Bauke Mollema. Tratnik je možnosti za visoko uvrstitev v skupnem seštevku zapravil v prejšnjih etapah.

Matej Mohorič
, ki je etapo sklenil na odličnem 6. mestu, je dirko končal kot 20., za končnim zmagovalcem je zaostal za tri minute in 43 sekund. Drugi slovenski predstavnik, ki je prišel do cilja - Domen Novak - je bil na etapi 109., skupno pa je zasedel 107. mesto (+51:55).

Sagan dobil klasiko med Gentom in Wevelgemom
Medtem je trikratni svetovni kolesarski prvak, Slovak Peter Sagan, zmagal na klasični spomladanski dirki Gent-Wevelgem. 28-letnik je bil najhitrejši v ciljnem šprintu, v katerem je bilo približno 20 kolesarjev. Drugo mesto je osvojil Italijan Elia Viviani, tretje pa Francoz Arnaud Demare. Sagan je postal šesti kolesar s tremi zmagami na tej dirki, a ker ima še eno drugo in dve tretji mesti, je postal njen najuspešnejši udeleženec vseh časov.
Luka Mezgec je dirko z 12-sekundnim zaostankom končal na 23. mestu. V šprintu ni sodeloval, ker je bilo v ekipi Mitchelton Scott vse podrejeno Matteu Trentinu, ki je zasedel sedmo mesto.
"Tako, kot sem se danes počutil, se na teh cestah nisem nikoli, a dirka je bila podrejena Trentinu, sam sem bil le plan B, če njega ne bil bilo zraven. 500 metrov pred ciljem sem videl, da je dobro postavljen za šprint, tako da sem odnehal. Smo pač v profesionalnem svetu, kjer ne moreš delati, kar tebi ustreza, sem imel pa danes noge tudi za šprint," je povedal Mezgec.