Rezultati iskanja

MMC RTV 365 Radio Televizija mojRTV × Menu
Zastoji na cestah

ProTour - Arhiv

Kolesarstvo "Tam spodaj" štart kolesarske sezone, v kateri imajo Slovenci smele načrte

14.1.2019

Pred najboljšimi cestnimi kolesarji na svetu je v letu 2019 kar 38 dirk najvišje ravni. V karavani 18 najboljših moštev je tudi enajst Slovencev, med katerimi izstopa Primož Roglič, ki gre z najvišjimi cilji na majsko Dirko po Italiji.

Valverde v Barceloni izenačil legendarnega Induraina; zmaga Tratnika v Italiji

ProTour Valverde v Barceloni izenačil legendarnega Induraina; zmaga Tratnika v Italiji

25.3.2018

Španec Alejandro Valverde je dobil Dirko po Kataloniji, potem ko je 7. in hkrati tudi zadnjo etapo sklenil na 9. mestu in ubranil prednost v skupnem seštevku pred najbližjimi zasledovalci.

Nibali do velike zmage tudi ob pomoči Mohoriča

Kolesarstvo Nibali do velike zmage tudi ob pomoči Mohoriča

17.3.2018

Vincenzo Nibali je slavil na prvi letošnji enodnevni kolesarski klasiki od Milana do San Rema in s tem prekinil 12-letni italijanski post. 33-letnik je v razburljivem finišu deževne dirke napadel na ...

Valjavec se pri 40 letih vrača na kolesarske dirke

Kolesarstvo Valjavec se pri 40 letih vrača na kolesarske dirke

6.3.2018

Iz kolesarskega kluba Kranj je prišla senzacionalna novica, da se na dirke vrača eden najboljših slovenskih kolesarjev vseh časov Tadej Valjavec.

Saganu ni želel nihče pomagati, zadnja etapa Stuyvenu

Kolesarstvo Saganu ni želel nihče pomagati, zadnja etapa Stuyvenu

13.8.2017

Zadnjo etapo letošnjega BinckBank Toura je dobil Belgijec Jasper Stuyven, dirko pa je dobil Nizozemec Tom Dumoulin. Ta je bil sicer tretji v današnji etapi, drugi je bil Belgijec Philippe Gilbert.

Sagan dobil še drugo etapo na BinckBank Touru

Kolesarstvo Sagan dobil še drugo etapo na BinckBank Touru

9.8.2017

Slovaški šprinter Peter Sagan, ki vozi za ekipo Bora-Hansgrohe, je po prvi dobil še tretjo etapo BinckBank Toura. V ciljnem šprintu je premagal Edwarda Theunsa in Rudyja Barbierja.

Van Avermaet dobil še klasiko v Wevelgemu

Kolesarstvo Van Avermaet dobil še klasiko v Wevelgemu

26.3.2017

Olimpijski kolesarski prvak, Belgijec Greg Van Avermaet, je v svojo zbirko bogatih uspehov dodal še enega, ki mu je doslej manjkal. Dobil je domačo klasiko Gent-Wevelgem.

Mezgec na tretji etapi poljske dirke na tretjem mestu

Kolesarstvo Mezgec na tretji etapi poljske dirke na tretjem mestu

14.7.2016

Italijan Nicollo Bonifazio je zmagovalec tretje etape kolesarske dirke po Poljski. V sprintu glavnine je tretje mesto zasedel Luka Mezgec.

Rodriguez dobil drugo etapo zapored

Kolesarstvo Rodriguez dobil drugo etapo zapored

9.4.2015

Joaquim Rodriguez je na dirki po Baskiji dobil še drugo etapo zapored. Španec je bil najhitrejši na 162,2 km dolgi preizkušnji, potem ko je napadel nekaj sto metrov pred ciljem.

Martin dobil preizkušnjo v Lombardiji

Kolesarstvo Martin dobil preizkušnjo v Lombardiji

5.10.2014

Irec Daniel Martin je zmagovalec predzadnje dirke svetovne kolesarske serije, preizkušnje po Lombardiji. Alberto Contador je padel v zaključku.

Trojna italijanska zmaga, v vodstvu pa še naprej Martin

Kolesarstvo Trojna italijanska zmaga, v vodstvu pa še naprej Martin

19.6.2014

Zmagovalec šeste etape Dirke po Švici je italijanski kolesar Matteo Trentin. Njegov moštveni kolega pri ekipi Omega Pharma Nemec Tony Martin ostaja v skupnem vodstvu.

Norvežan Kristoff v San Remu pred Cancellaro

Kolesarstvo Norvežan Kristoff v San Remu pred Cancellaro

23.3.2014

Norveški kolesar Alexander Kristoff se veseli največjega uspeha v karieri, saj je dobil prvo spomladansko enodnevno klasiko med Milanom in San Remom.

Mezgec novo sezono odprl z zmago

Kolesarstvo Mezgec novo sezono odprl z zmago

21.3.2014

Slovenski kolesar Luka Mezgec (Giant-Shimano) je novo sezono odprl z zmago na enodnevni kolesarski dirki v Belgiji s ciljem v kraju Handzame, v belgijski provinci Zahodna Flamska.

Drugič zapored v Lombardiji najmočnejši Rodriguez

Kolesarstvo Drugič zapored v Lombardiji najmočnejši Rodriguez

6.10.2013

Joaquim Rodriguez je zmagovalec 107. kolesarske dirke po Lombardiji, kar je njegov drugi zaporedni uspeh na 251 km dolgi zadnji klasiki sezone in predzadnji preizkušnji svetovne serije.

Gallopin v San Sebastianu do uspeha kariere

Kolesarstvo Gallopin v San Sebastianu do uspeha kariere

27.7.2013

Francoski kolesar Tony Gallopin je z zmago na enodnevni klasiki v San Sebastianu, ki šteje za svetovno serijo Mednarodne kolesarske zveze, doživel uspeh kariere.

McQuaid pričakuje od Armstronga

Kolesarstvo McQuaid pričakuje od Armstronga "spoved" in opravičilo

29.5.2013

Predsednik Mednarodne kolesarske zveze (UCI) Patrick McQuaid pričakuje, da bo ameriški kolesar Lance Armstrong razkril vse podrobnosti o svojih dopinških prekrških.

Špilak v Romandiji zaostal le za Froomom

Kolesarstvo Špilak v Romandiji zaostal le za Froomom

28.4.2013

Simon Špilak je Dirko po Romandiji končal na sijajnem drugem mestu. Zadnji dan je kronometer dobil Tony Martin, skupno zmago pa je potrdil Christopher Froome.

Mezgec še tretjič zapored četrti

Kolesarstvo Mezgec še tretjič zapored četrti

26.4.2013

Luka Mezgec je tudi v tretji etapi kolesarske Dirke po Romandiji osvojil četrto mesto. Zmagal je Belgijec Gianni Meersman.

Mezgec znova četrti v šprintu

Kolesarstvo Mezgec znova četrti v šprintu

25.4.2013

Luka Mezgec je v drugi etapi Dirke po Romandiji ponovil četrto mesto s sredine preizkušnje. Skupno vodstvo je zadržal Britanec Chris Froome.

Luka Mezgec tik pod zmagovalnim odrom

Kolesarstvo Luka Mezgec tik pod zmagovalnim odrom

24.4.2013

Slovenski kolesar Luka Mezgec je v prvi etapi dirke po Romandiji osvojil četrto mesto, kar je njegov največji uspeh med profesionalci do zdaj.