SP v kolesarstvu - Arhiv

Carapaz zaradi hčerkine operacije izpušča cestno dirko

SP v kolesarstvu Carapaz zaradi hčerkine operacije izpušča cestno dirko

23.9.2024

Ekvadorski kolesarski zvezdnik Richard Carapaz ne bo nastopil na nedeljski cestni dirki za svetovno prvenstvo v Švici. Olimpijski prvak iz Tokia 2021 je pojasnil, da se je za odpoved odločil, potem ko je morala njegova hči na nujno operacijo.

Evenepoel ubranil naslov prvaka; Roglič 12.

SP v kronometru Evenepoel ubranil naslov prvaka; Roglič 12.

22.9.2024

Belgijec Remco Evenepoel je združil olimpijski naslov in naslov svetovnega prvaka v kronometru. V Zürichu je v napetem boju za dobrih šest sekund ugnal Italijana Filippa Ganno, tretji je bil še en Italijan, Edoardo Affini. Primož Roglič je bil 12.

Roglič: Popolnoma nič se ne obremenjujem z uvrstitvijo

SP v kolesarstvu Roglič: Popolnoma nič se ne obremenjujem z uvrstitvijo

21.9.2024

Slovenija ima na svetovnem prvenstvu v kolesarstvu letos izjemno visoke cilje. V Zürichu bo na cestni dirki nastopila z zelo kakovostno ekipo, za začetek pa bo Primož Roglič v nedeljo lovil odmeven rezultat tudi v vožnji na čas.

Grd padec Mohoriča na makadamu v Gironi

Kolesarstvo Grd padec Mohoriča na makadamu v Gironi

20.9.2024

Matej Mohorič je grdo padel med ogledom trase pred dirko svetovne serije na makadamu v Gironi. Če bo lahko nastopil na prihajajočem svetovnem prvenstvu v kolesarstvu, ki bo v Zürichu, še ni znano.

Športni SOS Kronometer v Zürichu s povsem klasičnim profilom, Roglič v drugi vrsti favoritov

19.9.2024

Svetovno prvenstvo v kolesarstvu se v Zürichu v nedeljo začenja z vožnjama v kategoriji elit. Letošnja trasa je glede na dolžino in število višincev popolnoma v skladu s 30-letno zgodovino tega tekmovanja.

Van der Poel potrjuje dobro formo za SP v Zürichu

SP v kolesarstvu Van der Poel potrjuje dobro formo za SP v Zürichu

18.9.2024

Nizozemec Mathieu van der Poel je zmagovalec prve etape kolesarske Dirke po Luksemburgu. To je njegova jubilejna 50. zmaga v karieri in potrdilo o dobri formi pred začetkom svetovnega prvenstva v Zürichu.

Selektor Murn: Nimamo česa skrivati. Cilj je vsaj medalja na cestni dirki.

SP v kolesarstvu Selektor Murn: Nimamo česa skrivati. Cilj je vsaj medalja na cestni dirki.

18.9.2024

Slovenija na 97. svetovno prvenstvo v cestnem kolesarstvu odhaja kot favorizirana ekipa za osrednji dogodek – cestno dirko moške elite. Primož Roglič in Tadej Pogačar bosta skušala poskrbeti za še eno redkih manjkajočih lovorik – mavrično majico.

Pogačar uresničil načrt napada v predzadnjem krogu "Dobro sem pripravljen na svetovno prvenstvo"

16.9.2024

Tadej Pogačar je v Montrealu zmagal že 22. v sezoni in dobil predvsem dobro potrditev, da je na odlični poti do glavnega cilja v drugi polovici sezone − svetovnega prvenstva v Zürichu, cestna dirka bo čez 13 dni.

Slovenci po medaljo tako na cestni dirki kot na kronometru

Kolesarstvo Slovenci po medaljo tako na cestni dirki kot na kronometru

13.9.2024

Slovenija bo na svetovnem prvenstvu v kolesarstvu nastopila z najmočnejšo ekipo. "Na cestni dirki bodo nastopili vsi fantje, ki nastopajo v ekipah svetovne serije, Primož Roglič pa bo nastopil na cestni dirki in kronometru," je potrdil selektor Uroš Murn.

Roglič za Marco:

SP v kolesarstvu Roglič za Marco: "Da, na svetovnem prvenstvu bom nastopil, a najprej moram domov"

11.9.2024

V velikem intervjuju zmagovalca Dirke po Španiji je Primož Roglič za športni dnevnik Marco potrdil, da bo zadnjo septembrsko nedeljo v Zürichu v dresu Slovenije skupaj s Tadejem Pogačarjem lovil mavrično majico.

Pogačar pred kanadskima klasikama:

Šest dirk do konca sezone Pogačar pred kanadskima klasikama: "Sem izjemno zadovoljen, vse bo le še bonus"

10.9.2024

Tadej Pogačar bo ta teden prvič po zmagi na Touru spet tekmoval, v Kanadi se bo udeležil dveh enodnevnih klasik, ki mu bosta služili kot generalki pred svetovnim prvenstvom, ki bo konec meseca v Švici.

Kolesar leta "V letu premalo dni in v dnevu premalo ur, če bi si sam sestavljal program"

14.11.2023

Zlato obdobje slovenskega kolesarstva še kar traja in leto 2023 je spisalo nove nepozabne zgodbe ter postavilo nove mejnike. Tadej Pogačar je bil tretje leto razglašen za kolesarja leta v domovini. "Osebno mnenje: nagrado si nas zasluži več."

Za medalje svetovnega prvenstva na gorskem maratonu

Kolesarstvo Za medalje svetovnega prvenstva na gorskem maratonu

9.11.2023

Mednarodna kolesarska zveza je razkrila traso cestnih dirk elite in kronometrov na svetovnem prvenstvu naslednje leto v Zürichu. Moški bodo morali na 273,9 km dolgi dirki opraviti kar s 4470 višinskimi metri.

Kopecky upravičila vlogo favoritinje in končala dolgo belgijsko sušo

Cestna dirka (Ž) Kopecky upravičila vlogo favoritinje in končala dolgo belgijsko sušo

13.8.2023

Belgijka Lotte Kopecky je postala svetovna prvakinja na cestni kolesarski dirki, drugo mesto je v ciljnem šprintu osvojila Demi Vollering, tretja je bila Danka Cecilie Uttrup Ludwig.

Ura resnice prinesla tudi spoznanje, da je treba končno spočiti telo

Po kronometru Ura resnice prinesla tudi spoznanje, da je treba končno spočiti telo

11.8.2023

"Sem kar razočaran, zdaj bo treba spočiti glavo, a to je bila zagotovo najboljša sezona do zdaj," se Tadej Pogačar ni preveč obremenjeval s podpovprečnim nastopom na kronometru svetovnega prvenstva.

Evenepoel 12 sekund pred Ganno, Pogačar brez prave svežine

SP v Glasgowu Evenepoel 12 sekund pred Ganno, Pogačar brez prave svežine

11.8.2023

Remco Evenepoel je svetovni prvak v kronometru. V Stirlingu je za 12 sekund ugnal Filippa Ganno, tretji pa je bil britanski najstnik Joshua Tarling. Tadej Pogačar je osvojil 22. mesto, zaostal je dobre tri minute, utrujenost po naporni sezoni je očitna.

Eugenia Bujak z 12. mestom izboljšala najboljšo slovensko uvrstitev

SP v kolesarstvu Eugenia Bujak z 12. mestom izboljšala najboljšo slovensko uvrstitev

10.8.2023

Chloe Dygert je v Glasgowu postala svetovna prvakinja v vožnji na čas. Drugič v karieri je Američanka v kronometru oblekla mavrično majico. Eugenia Bujak se je izkazala z 12. mestom, Urška Žigart pa je bila 29.

Pogačar ni v ožjem krogu favoritov za medaljo

Pred kronometrom na SP-ju Pogačar ni v ožjem krogu favoritov za medaljo

10.8.2023

Tadeja Pogačarja na svetovnem kolesarskem prvenstvu na Škotskem čaka v petek 47,8 km dolga vožnja na čas. Prvi kolesar sveta priznava, da mu trasa ni všeč. Glavni cilj je uvrstitev do 10. mesta, ki prinaša dodatnega kolesarja za olimpijske igre.

Švica odnesla zlato v mešani štafeti

SP v kolesarstvu Švica odnesla zlato v mešani štafeti

9.8.2023

Švicarski gorski kolesarji in kolesarke so svetovni prvaki v mešani štafeti. Na svetovnem prvenstvu v Glasgowu so v tesnem obračunu ugnali Francijo in Avstrijo. Slovenske zasedbe ni bilo na startu.

Bujak in Žigart po olimpijsko kvoto

Četrtkov kronometer Bujak in Žigart po olimpijsko kvoto

9.8.2023

Slovenske kolesarke se v Glasgowu pripravljajo na nastope na svetovnem prvenstvu. Najprej jih v četrtek ob 14.40 čaka vožnja na čas, cestna dirka pa bo na sporedu v nedeljo ob 13.00.