Marvin Jones je bil najboljši strelec ljubljanskega kolektiva v Klaipedi. Foto: www.alesfevzer.com

Dobri dve minuti do konca so Ljubljančani zaostajali za štiri točke (76:72). Ko je z nekaj zapravljenimi domačimi napadi že kazalo, da utegnejo presenetiti gostitelje, je s trojko iz kota odgovoril Osvaldas Olisevičius.

Po napakah in izgubljenih žogah v naslednjih napadih je postalo jasno, da bo Olimpija Klaipedo zapustila z novim porazom. Zmago Neptunasa sta s prostimi meti potrdila Deividas Gailius in Jerai Grant.

Obračun z Neptunasom smo izgubili v prvi četrtini. Zaostanek po uvodnih desetih minutah tekme je bil enostavno previsok, saj kljub temu, da smo v nadaljevanju dvoboja nekoliko prilagodili igro v obrambi in se enakovredno kosali z našimi tekmeci, domačega moštva enostavno nismo uspeli ujeti. Čestitke fantom za predstavo v drugem polčasu. Igramo veliko število tekem, zato zagotovo ni lahko igrati na vso moč čisto na vsakem obračunu.

Saša Nikitović, trener Petrola Olimpije

Zaostajali skoraj celo srečanje
Zmaji so v uvodnih minutah tekme še držali stik z nasprotnikom, nazadnje so vodili v 5. minuto, ko je Erjon Kastrati položil žogo skozi obroč za 11:12. Nato pa so gostitelji z delnim izidom 17:6 prvič povedli z dvomestnim številom točk (+10), prednost so v naslednjih dveh četrtinah mirno zadržali.

Približali so se na štiri točke, a to je tudi vse
V zaključku tretje četrtine so Ljubljančani vendarle zaigrali nekoliko bolje, Jan Rebec in Marvin Jones sta pred začetkom zadnjega dela tekme zaostanek stopila na sedem točk (69:62), v nadaljevanju se je prednost gostiteljev stopila na štiri točke, a to je bilo tudi vse.

Dvoboj smo začeli slabo in našim tekmecem dovolili, da dosežejo preveč lahkih točk. Že v uvodnih desetih minutah so košarkarji Neptunasa dosegli kar 29 točk, kar je zagotovo preveč, če želiš računati na zmago na gostovanju. V drugem polčasu smo nato zaigrali bolje, a na koncu nam ni uspelo ujeti domačinov.

Miha Lapornik, igralec

Jones prvi strelec zmajev
Najboljši strelec Olimpije je bil Jones s 13 točkami, dvomestno število sta presegla še Jan Špan in Luka Šamanić.

Petrol Olimpija bo naslednjo tekmo odigrala v gosteh pri Bayreuthu, v zadnjem krogu skupinskega dela jih čala domači obračun z Bešiktašem.