Goran Dragič je bil z 22 točkami najboljši strelec Olimpije. Foto: KZS/Drago Perko
Miha Čmer
Miha Čmer je bil najbolj zaslužen za uvrstitev Koprčanov v polfinale. Foto: KZS/Drago Perko

Motivirani Škofjeločani, ki imajo v državnem prvenstvu razmerje zmag in porazov 9:9, so v prvi četrtini povedli s 17:10, ob polčasu pa je bilo 37:37. Po minuti in pol drugega dela so zmaji ušli na 46:39, imeli v 25. minuti prvič 10 točk naskoka in v zadnji četrtini rutinirano zadržali prednost.

Koper končal tekmo z delnim izidom 13:0
Luka Koper je bila s 87:73 boljša od Zagorja KD FT. Koprčani, ki so nastopili brez najboljšega strelca Lige UPC Telemach Vladimirja Panića (poškodba hrbta), so po prvem polčasu vodili že s 54:45. V tretji četrtini so popustili in zašli v težave. Zagorjani so z dobro obrambo na organizatorju igre Mihi Čmeru (26 točk in 12 podaj) nadoknadili zaostanek.

Še štiri minute pred koncem je bilo le 74:73 za Koprčane, toda varovanci trenerja Dušana Hauptmana do konca srečanja niso več dosegli niti točke. Luka Koper je končala tekmo z delnim izidom 13:0, ob sireni pa je trojko s sredine igrišča zadel Ivan Držić.