Luka Dončić je na zadnjih dveh tekmah skupaj dal 24 točk. Foto: EPA
Miha Lapornik
Miha Lapornik v Bilbau sicer še ni ujel prave strelske forme, a je trener vseeno zadovoljen z njegovimi igrami. Foto: www.alesfevzer.com
Alen Omić
Alen Omić je bil na obeh tekmah turškega prvenstva strelsko razpoložen, izkazal pa se je tudi v skoku. Foto: EPA

Blažič je k uspehu nad Andorro (95:77) prispeval 13 točk. Sito Alonso Blejcu namenja zajetno minutažo. Slovenski košarkar si je izboril mesto v prvi peterki in vlogo nosilca na pozicijah dve oziroma tri. Z borbenostjo in dobrimi igrami v obrambi ter napadu vrača zaupanje Alonsu. V Evroligi je na prvi tekmi igral skoraj 32 minut, lani pa je v baskovskem dresu na parketu v najmočnejšem klubskem tekmovanju stare celine prebil po 19 minut na tekmo. Tudi v španskem prvenstvu je njegova minutaža zajetnejša. Trenutno v povprečju igra po 24 minut, kar je četrta najvišja minutaža pri Baskonii. Lani je igral po 17 minut. Tedaj je dosegal sedem točk v povprečju, zdaj pa dobrih 12, s čimer je tudi med najboljšimi strelci košarkarjev iz Vitorie.

Dončić navdušuje iz tekme v tekmo. Na zadnjih dveh srečanjih je bil drugi strelec Reala za sijajnim Sergiom Llullom. Ob zmagi nad Murcio (93:86) je vpisal 13 točk, pet skokov in tri podaje. Vmes je sicer zapustil parket zaradi lažje poškodbe gležnja, a se vrnil in znova odlično igral. Koš je polnil z iznajdljivimi prodori, izkazal pa se je tudi z dobro igro v obrambi, še posebej s fantastično blokado Martynasu Pociusu. Real je sicer v Španiji še brez poraza, s štirimi zmagami pa je presenetljivo na vrhu Bilbao, ki je ugnal Barcelono (92:79). Miha Lapornik se sicer ni vpisal med strelce, toda trener Carles Duran je po tekmi dejal, da je s slovenskim branilcem in njegov doprinosom k ekipi zelo zadovoljen.

Omić se je izkazalz dvojnim dvojčkom
V turškem prvenstvu še naprej izvrstno igra Banvit, ki je premagal še eno močno ekipo. Tokrat so bili košarkarji iz Bandirme boljši od evroligaške Darüšafake (93:88). Gašper Vidmar je bil znova med najboljšimi v ekipi Saša Filipovskega. Slovenski center je dal 12 točk, Edo Murić pa se tokrat ni vpisal med strelce. Brez poraza ostaja tudi Anadolu Efes, ki je s 109:60 nadigral Kolejililer. Alen Omić je v vsega 18 minutah zbral dvojni dvojček, ko je ob 12 točkah ujel še deset odbitih žog.

Francija, 4. krog:
LIMOGES – CHOLET 72:79Buford 30, Prepelič 14 (0/1 za dve, 3/8 za tri), 3 skoki in 2 podaji v 30 minutah; Evtimov 15, Rodriguez 12.

ASVEL - CHALONS REIMS 73:77
Hodge 21; Smith 14, de Jong in Anderson po 12 ... Vašl 7 (2/3 za dve, 1/3 za tri), 2 skoka in 1 podaja v 21 minutah.

Lestvica: 1. Monaco (4-), 2. Nanterre (4-0), 3. Antibes (3-1) ... 6. Chalons Reims (2-2) ... 10. Limoges (2-2).

Italija, 2. krog:
EMPORIO ARMANI – OPENJOBMETIS VARESE 79:71
Abass Abass 15, McLean 13 ... Z. Dragić 2 (1/2 za dve, 0/1 za tri) in 2 skoka v 11 minutah; Avramović 19.

Lestvica: 1. Emporio Armani (3-0), 2. Dolomiti Trentino (2-1), 3. Caserta (2-1).

Nemčija, 5. krog:
BREMERHAVEN – BROSE 87:93
Nikolića ni bilo v ekipi Broseja

11. krog:
BROSE – GÖTTINGEN 93:82
Lo in Garris po 19 … Nikolić 2 (1/3 za dve, 0/2 za tri), 1 skok in 1 podaja v 16 minutah; Sanders 18.

Lestvica: 1. Brose (6-0), 2. Bayern (5-0), 3. Ratiopharm Ulm (5-0).

Španija, 4. krog:
JOVENTUT – IBEROSTAR TENERIFE 73:78
Bogdanović 15 ... L. Lapornik 6 (2/4 za dve), 2 skoka in 1 podaja v 23 minutah; Doornekamp 28, Vazquez 12.

REAL MADRID – UCAM MURCIA 93:86
Llull 23, Dončić 13 (4/5 za dve, 0/2 za tri), 5 skokov in 3 podaje, Randolph 10; Campazzo (14 podaj) in Benite po 19.

REAL BETIS SEVILLA – CAI ZARAGOZA 87:84
Žorić 21, Stojanovski in Chery po 18 ... Nachbar 9 (2/7 za dve, 1/3 za tri), 2 skoka in 3 podaje v 29 minutah, D. Lorbek 5 (1/1 za dve, 1/1 za tri) in 1 podaja v 17 minutah; Gecevičius 31.

BASKONIA – ANDORRA 95:77
Akognon 20, Šengelia 19, Blažič 13 (4/7 za dve, 1/2 za tri) in 7 skokov v 24 minutah; Šermadini 15.

DOMINION BILBAO – BARCELONA 92:79
Mumbru 25 in Bamforth po 25 ... M. Lapornik (0/3 za tri), 2 skoka in 4 podaje v 16 minutah; Rice 29.

Lestvica: 1. Iberostar (4-0), 2. Bilbao (4-0), 3. Real Madrid (3-0), 4. Baskonia (3-1) ... 11. Real Betis (2-2) ... 17. Joventut (0-4).

Turčija, 2. krog:
GAZIANTEP – PINAR KARŠIYAKA 73:75 – po podaljšku
Ivanov 18 … Balažić 12 (2/6 za dve, 2/4 za tri), 5 skokov, 2 podaji; Dillard 14, Ponitka 12.

ANADOLU EFES – TED KOLEJILILER 109:60
Cotton in Korkmaz po 18, Osman 16, Thomas 13, Omić 12 (6/7 za dve) in 10 skokov v 18 minutah; Shorter 24.

FENERBAHČE – ISTANBUL BB 76:62
Antić 15, Slukas in Vesely po 10; Özmizrak 12 ... Klobučar 5.

BANVIT - DARÜŠAFAKA 93:88 - po podaljšku
Theodore 32, Mutaf 22, Vidmar 14 (5/8 za dve), 5 skokov in 3 podaje v 25 minutah ... E. Murić (0/1 za dve), 5 skokov in 4 podaje v 19 minutah; Wanamaker 20.

Lestvica: 1. Anadolu Efes (2-0), 2. Bešiktaš (2-0), 3. Bűyükčekmece (2-0), 4. Banvit (2-0) ... 11. Gaziantep (1-1) ... 15. Istanbul BB (0-2).