Luka Dončić je bil znova blizu dvojnega dvojčka. Foto: Reuters

Novinec meseca novembra in decembra na Zahodu je bil na parketu TD Gardna 29 minut, štirikrat je bil natančen izza črte. Najboljši strelec Mavericksov je bil Harrison Barnes z 20 točkami. To je bil že njihov 17. poraz na gostovanjih in tudi v soboto jih ne čaka prav nič lažja naloga v Philadelphii.

Irving je v San Antoniu prejel udarec v oko in ni še pripravljen za igro. Manjkala sta tudi poškodovani Marcus Morris in center Aron Barnes. Kelti so imeli vseeno precej več razigranih košarkarjev, zadeli so kar 21 trojk iz 45 poskusov. Pet jih je zadel Marcus Smart, štiri pa Jayson Tatum. Blestela sta tudi Jaylen Brown z 21 točkami in Gordon Hayward, ki se je približal trojnemu dvojčku (16 točk, 11 skokov in 8 podaj).

Jaylen Brown je bil najboljši strelec tekme z 21 točkami. Foto: Reuters

Odličen začetek Keltov
Dončić je z značilno trojko po koraku nazaj odprl srečanje, a je bila to edina svetla točka gostov v uvodnih petih minutah. Jayson Tatum je z dvema zaporednima trojkama poskrbel za vodstvo Keltov s 17:5. Dallas se je nato zbral in se približal na 26:23, v zadnji minuti prve četrtine pa je Brad Wanamaker dvakrat zadel izza črte za vodstvo Keltov s 34:23.

Dončić z izjemno trojko prehitel sireno pred odmorom
Sredi druge četrtine je Marcus Smart s trojko povišal na 53:36 in Mavericksi so bili že v velikih težavah. Gostitelji nato kar štiri minute niso dosegli niti točke in Dallas je z delnim izidom 12:0 ujel priključek. Dončić je ob pisku sirene zadel izjemno trojko prek Marcusa Smarta, stopil je na levo stran in žogo od table poslal skozi mrežico. Vrhunska poteza najboljšega športnika Slovenije, ki je v prvem polčasu prispeval 10 točk, šest skokov in tri podaje. Ob odmoru je imel Boston le še sedem točk naskoka (58:51).

Dallas se je približal na točko zaostanka
Drugi polčas so precej bolje odprli gostje. Barnes in Dončić sta s trojkama znižala na 58:57. Trener Bostona Brad Stevens je vzel minuto odmora in se jezil na svoje varovance, ki so nato strnili obrambo. Dallas pet minut ni dosegel koša iz igre, Celticsi so z delnim izidom 11:1 povedli z 79:63.

Boston še povišal prednost v zadnji četrtini
Tudi začetek zadnje četrtine je minil popolnoma v znamenju gostiteljev, ki so po trojki Jaylena Browna povedli že s 95:72 osem minut pred koncem. Ko so se malce prehitro sprostili, so Mavericksi z delnim izidom 12:2 znižali na 103:91, več pa jim ni uspelo.

Dirk Nowitzki je prejel stoječe ovacije navijačev Bostona pred tekmo in tudi po zadnjem pisku sirene, čeprav ni zadel niti enega izmed desetih metov. Foto: AP

Navijači zaman upali na koš legendarnega Nowitzkega
Gledalci so bili najbolj navdušeni, ko je Rick Carlisle nazaj v igro poslal Dirka Nowitzkega. V vsakem napadu so ga spodbujali k metu in upali, da bo v svojem zadnjem nastopu v TD Gardnu dosegel vsaj en koš, a mu ni uspelo. 40-letni Nemec, ki je prejel stoječe ovacije s tribun že ob predstavitvi igralcev, je zgrešil vseh deset metov iz igre in v 16 minutah ni dosegel niti točke. V zadnji akciji na tekmi ga gostitelji sploh niso pokrili, a je še osmič zgrešil trojko. Na velikem zaslonu v dvorani so prikazali tudi njegova dva koša ob pisku sirene, ko je leta 2010 in 2012 odločil srečanji v Bostonu.

Novinec meseca decembra na Vzhodu Kevin Knox je svoj talent prikazal tudi v Staples Centru. Foto: Reuters

Navijači niso pozabili zadnjih dveh desetletij
"Prav poseben občutek je, ko tudi na gostovanju navijači pokažejo tako spoštovanje, niso pozabili mojih predstav v zadnjih dveh desetletjih. Imel sem nekaj odprtih metov, žal nisem zadel niti enkrat. Boston je res pravo športno mesto, žal pa tokrat nisem ustregel navijačem s kakšnim košem," je poudaril Nowitzki.

James bo manjkal tudi v ponedeljek v Dallasu
LeBron James, ki se je poškodoval na božični tekmi v Oracle Areni proti Golden Statu, bo manjkal vsaj še en teden. Zvezdnik Lakersov zaradi poškodbe dimelj ni igral na zadnjih petih tekmah, Jezerniki pa so zmagali le enkrat. V nedeljo gostujejo v Minnesoti, v ponedeljek pa v Dallasu. Tudi na tekmi proti Detroitu v sredo zagotovo še ne bo igral. Vse do konca januarja bo po operaciji prsta na roki manjkal Rajon Rondo.

Paul George je bil neustavljiv v Portlandu. Foto: Reuters

Knicksi presenetili oslabljene Lakerse
New York je izkoristil številne poškodovane igralce pri Lakersih (Kyle Kuzma ni igral zaradi bolečin v hrbtu) in končal serijo osmih porazov v Staples Centru (112:119). Zadnjo četrtino so Knicksi dobili s 33:20. Mario Hezonja je vseh 10 točk dosegel v zadnji četrtini, najboljši strelec tekme je bil Tim Hardaway Jr. z 22 točkami.

George in Westbrook zrežirala zmago Oklahome
V zelo napeti tekmi je Portland izgubil proti Oklahomi s 109:111. Paul George je nasul Blazersom 37 točk, Russell Westbrook pa jih je dodal 31. To je prva zmaga Oklahome v Moda Centru po februarju 2014.

Petkove tekme:
BOSTON ‒ DALLAS 114:93
Brown 21 (9/15 iz igre), Tatum 18, Smart 17 (5/8 za tri), Hayward 16, 11 skokov in 8 podaj, Horford 10, 8 skokov in 8 podaj, Rozier, Ojeleye, Theis in Wanamaker po 8; Barnes 20 (4/7 za tri), Dončić 19 (7/16 iz igre, 4/8 za tri, prosti meti 1/2), 9 skokov in 4 podaje v 29 minutah, Jordan 12 (5/6 iz igre) in 15 skokov, Matthews 11, Harris in Smith Jr. po 9, Powell in Barea po 6, Finney Smith 1.

MIAMI ‒ WASHINGTON 115:109
Whiteside 21 (9/13 iz igre) in 18 skokov, Richardson 18, J. Johnson 17, Wade 14, Winslow 13 in 10 podaj, Adebayo 11; Beal 33 (10/25 iz igre), 9 skokov in 7 podaj, Ariza 21, Porter 14.

CLEVELAND ‒ UTAH 91:117
Burks 17, Sexton 13, Clarkson in Hood po 12; Mitchell 18, Crowder 16, Rubio 15, Gobert in Ingles po 12.

CHICAGO ‒ INDIANA * 116:119
LaVine 31 (5/9 za tri), Markkanen 27 in 9 skokov, Dunn 16 in 17 podaj; Oladipo 36 (14/28 iz igre), Sabonis 23 in 12 skokov, Young 16 (8/9 iz igre).