Steph Curry v dvoboju z Averyjem Bradleyjem, ki je ob 23 točkah zbral še tri ukradene žoge. Foto: Reuters
Klay Thompson
Klay Thompson, ki je bil prvi strelec tekme, je iz igre metal 12/19. Na drugi strani sta Reggie Jackson in Avery Bradley skupaj metala 16/25. Foto: Reuters
Kevin Love
Kristaps Porzingis je prvič v karieri z New Yorkom premagal Cleveland. Foto: Reuters
LeBron James
LeBron James je v Ligi NBA debitiral pred natanko 14 leti. "Tisto tekmo sem odigral bolje, kot sem to," je povedal prvi zvezdnik Clevelanda. Foto: Reuters
Victor Oladipo
Junak velike zmage Indiane je bil Victor Oladipo, odlično pa se je pod košema boril tudi Domantas Sabonis. Foto: Reuters

Golden State je na sedmi tekmi klonil že tretjič, Detroit pa je vknjižil drugo veliko zmago, potem ko je v dveh dneh v gosteh ugnal Los Angeles Clipperse in zdaj še aktualne prvake. Dubsi so imeli ogromno težav z izgubljenimi žogami. Na vsaki tekmi v tej sezoni je Golden State izgubil najmanj 16 žog. Tokrat kar 26, po katerih so gostje dali 33 točk. Pomagal ni niti boljši odstotek meta iz igre (57:46).

Izgubljena žoga je tudi dokončno odločila srečanje. Ko je Detroit dobro minuto pred koncem vodil za šest, je Steph Curry skušal podati Klayu Thompsonu, vendar je bil na mestu odlični obrambni košarkar Avery Bradley, ki je prestregel žogo in uspešno zaključil protinapad. Thompson je bil z 29 točkami prvi domači strelec. Ob tem je izgubil štiri žoge. Curry je dodal 27 točk, a je izgubil pet žog. Tri je izgubil Kevin Durant, ki je prispeval 28 točk, povsem razglašen pa je bil Draymond Green, ki je dal le dve točki, vendar je izgubil kar šest žog. Curry je v tretji četrtini zgrešil prvi prosti met v sezoni. Pred tem jih je zadel 54 zapored, kar je njegov osebni rekord.

Na začetku drugega polčasa je Detroit zaostajal z 68:54, vendar je še v isti četrtini naredil preobrat in v zadnjo vstopil z vodstvom 82:81. Prednost gostov je nato narasla na 13, ko je bilo do konca še dobrih šest minut. Golden State se je približal na -2, a dokončno Pistonsov ni več ujel. Svoje delo je opravila tudi klop Detroita, ki je dosegla 12 točk več od domače. Bradley je bil s 23 prvi strelec Pistonsov, Reggie Jackson pa jih je dodal 22.

Po treh letih Knicksi le premagali Cleveland
Četrti poraz na zadnjih petih tekmah so doživeli aktualni podprvaki. Knicksi so z zanesljivo zmago presenetili v Clevelandu. Po treh zaporednih uvodnih porazih je New York zmagal drugič zapored, za kar sta najzaslužnejša Tim Hardaway Jr., ki je dal 34 točk, in Kristaps Porzingis, ki je vknjižil dve manj. Konjenica je z naskokom glavni favorit, da še četrtič zapored zaigra v finalu lige, vendar za zdaj v obrambi ni videti kot ekipa, ki bi bila sposobna osvojiti Vzhodno konferenco. "Nasprotniki proti nam dosegajo koše, ko želijo. Naša obramba je trenutno res slaba," je povedal LeBron James.

Newyorčani so v zaključku tretje četrtine povedli z 89:71. Cleveland se je osem minut pred koncem približal z delnim izidom 17:5, ki ga je s prodorom zaključil James. Jeff Hornacek je posredoval s 'timeoutom', po katerem je sledil odgovor s serijo 9:0 oziroma 20:5 in dvoboj je bil odločen. Knicksi so Cleveland premagali prvič po 30. oktobru 2014. Kevin Love je ob 22 točkah ujel še 11 skokov. James je prispeval 16 točk in ujel še deset odbitih žog, 15 točk pa je ob vrnitvi po poškodbi dodal Derrick Rose, ki je lani igral za New York.

Oladipo mož odločitve ob zmagi nad Spursi
nadaljuje odlične predstave v dresu Indiane. Še na šesti tekmi je bil prvi strelec svoje ekipe. Dal je 23 točk, hkrati pa je dosegel odločilno trojko za veliko zmago nad San Antoniom. Deset sekund je ostalo še do konca, ko je Oladipo zadel trojko, potem ko je stopil nekoliko vstran, za 95:94. "Če sem iskren, nisem mislil metati s take razdalje, a čutil sem, da je mesto pravo. Rad mečem ob koncu tekme. O takih metih sanjaš," je povedal branilec. V Indiani je do zdaj odgovornost prevzemal Paul George, ki pa je vseh 15 metov za vodstvo v zadnjih 20 sekundah zgrešil. Oladipo je k Pacersom prišel prav v poslu za Georgea iz Oklahome.

Razigran je bil tudi Domantas Sabonis, ki je bil prav tako del te menjave. Sin legendarnega Arvydasa je z 22 točkami in 12 skoki postavil osebni rekord. Iz igre je bil nezgrešljiv (9/9). Po trojki Oladipoja za 95:94 je bil na drugi strani nenatančen LaMarcus Aldridge, ki je bil s 26 točkami prvi strelec tekme. Zatem je Cory Joseph s prostima metoma potrdil zmago. Gregg Popovich po drugem zaporednem porazu Ostrog tako še vedno čaka, da na večni lestvici trenerjev z največ zmagami v ligi na šestem mestu prehiti Phila Jacksona.