Boris Diaw je prvič po skoraj dveh letih tekmo v končnici začel v prvi  peterki. Na parketu je prebil skoraj 45 minut. Foto: EPA
Boris Diaw je prvič po skoraj dveh letih tekmo v končnici začel v prvi peterki. Na parketu je prebil skoraj 45 minut. Foto: EPA
David West, Dirk Nowitzki in Predrag Stojaković
Dirk Nowitzki v sendviču med Davidom Westom (levo) in Predragom Stojakovićem (desno). Foto: EPA

Junak slavja Sunsov, ki so izid v zmagah znižali na 1:3, je bil Francoz Boris Diaw. V obrambi je ustavil rojaka Tonyja Parkerja, ki je po 41 točkah na tretji tekmi tokrat dosegel le 18 točk, izkazal pa se je tudi v napadu, saj je bil z 20 točkami drugi strelec Phoenixa. Ob tem je zbral še 10 skokov in 8 podaj. Sunsi so že v prvi četrtini povedli s 34:13.

Detroit je slavil v Philadelphii s 93:84 in izenačil na 2:2. Odločilna je bila tretja četrtina (34:16), v kateri so Pistonsi izničili 10 točk zaostanka ob odmoru. Najboljši strelec tekme Tayshaun Prince je dosegel 23 točk in zgrešil le en met iz igre (11/12).

West junak v Washingtonu in Dallasu
Cleveland in New Orleans sta povedla s 3:1 proti Washingtonu oziroma Dallasu. Cavsi so v gosteh po trojki Delonteja Westa pet sekund pred koncem zmagali s 100:97, Hornetsi pa so Maverickse odpravili s 97:84.

Tudi v American Airlines Centru je bil junak tekme West, ampak ne Delonte, temveč David. V statistiko je vpisal 24 točk in 9 skokov. Sršeni so v Dallasu slavili prvič po 14 porazih oziroma januarju 1998, Dirk Nowitzki in kolegi pa so na pragu drugega zaporednega izpada v 1. krogu končnice.

Končnica, vzhod, 1. krog:

WASHINGTON (5) - CLEVELAND(4)
97:100 (28:24, 16:30, 29:26, 24:20)
Jamison 23 in 11 skokov, Butler 19; James 34 in 12 skokov, West 21.

PHILADELPHIA (7) - DETROIT (2)
84:93 (25:19, 21:17, 16:34, 22:23)
Young 15, Green in Miller po 13; Prince 23, Wallace 20 in 10 skokov, Hamilton in Billups po 18.

Zahod, 1. krog:

DALLAS (7) - NEW ORLEANS (2)
84:97 (30:23, 14:25, 22:28, 18:21)
Nowitzki 22 in 13 skokov, Terry 20, Bass 12; West 24, Stojaković 19, Paul 16.

PHOENIX (6) - SAN ANTONIO (3)
105:86 (34:13, 31:30, 28:22, 12:21)
Bell 27, Diaw 20, 10 skokov in 8 podaj, Nash in Barbosa po 15; Parker 18, Duncan 14 in 10 skokov, Stoudamire 11.

KONČNICA, VZHOD, 1. krog
* WASHINGTON (5) - CLEVELAND/4 97:100 1:3 PHILADELPHIA/7 - DETROIT (2) 84:93 2:2 Ponedeljek: ATLANTA (8) - BOSTON (1) 1:2 TORONTO (6) - ORLANDO (3) 1:3 ZAHOD, 1. krog
* DALLAS/7 - NEW ORLEANS (2) 84:97 1:3 PHOENIX/6 - SAN ANTONIO/3 105:86 1:3 Ponedeljek: DENVER (8) - LA LAKERS (1) 0:3 Torek: UTAH (4) - HOUSTON (5) 3:1 * - izid v zmagah; igrajo na 4 zmage.