Luka Dončić bo z Realom v četrtek gostoval v Beogradu pri Crveni zvezdi. Foto: EPA
Alex Renfroe in Rodrigue Beaubois
Baskonia je v prvem polčasu proti Barceloni dosegla le 24 točk in zgrešila vseh 10 metov za tri (24:30), ob koncu pa Katalonce strla s 65:62. Rodrigue Beaubois (desno) je bil z 19 točkami najboljši strelec, Shane Larkin pa je zadel ključni zaporedni trojki za vodstvo s 63:60 dobro minuto pred koncem. Foto: EPA
Dončić prvo ime tekme Real - Brose Bamberg

S tem je bil najboljši strelec svoje ekipe, zadel je tudi tri trojke. V dobrih 19 minutah je dodal še šest skokov in pet podaj ter bil s statističnim indeksom 25 najboljši igralec tekme. Real je že po prvi četrtini vodil s 24:9, ob polčasu pa s 47:25, tako da zmagovalec niti za trenutek ni bil vprašljiv. Madridčani so slavili deveto zmago in so na lestvici drugi takoj za CSKA-jem.

Pri gostih je bil najučinkovitejši Lucca Staiger z 18 točkami. Aleksej Nikolić je v 13 minutah prispeval 2 točki.

V četrtek bo Real gostoval v Beogradu pri Crveni zvezdi.
Evroliga, 13. krog:
REAL MADRID - BROSE BAMBERG
95:72 (24:9, 23:16, 25:15, 23:32)
Dončić 16 (3/6 za dve, 3/5 za tri), 6 skokov, 5 podaj, 3 ukradene žoge in 2 izgubljeni žogi v 19 minutah, Llull 14, Ayon in Thompkins po 13; Staiger 18, Theis 15 ... Nikolić 2 (0/0 za dve, 0/1 za tri, prosti meti 2/2) v 13 minutah.

UNICS KAZAN
- GALATASARAY
73:60 (15:11, 22:20, 18:12, 18:17)
Voronov 22, Colom 17; Guler 17.

ANADOLU EFES - ŽALGIRIS
71:84 (13:16, 17:28, 21:22, 20:18)
Heurtel 18 ... Omić 2 (1/1 za dve) in 1 skok v 8 minutah; Pangos 15.

72:86 (21:16, 8:24, 13:24, 30:22)
McLean 16 ... Z. Dragić 9 (3/3 za dve, 1/3 za tri, 1 skok, 2 izgubljeni žogi) v 17 minutah; James 19, Calathes 16.

MACCABI - CSKA MOSKVA
76:80 (31:16, 15:26, 13:16, 17:22)
Goudelock 19; Higgins 16.

BASKONIA - BARCELONA
65:62 (9:16, 15:14, 23:15, 18:17)
Beaubois 19 ... Blažič 0 (met za dve 0/2, met za tri 0/1) v 9 minutah; Tomić 18, Rice 15, Koponen 13.