Dwyane Wade, ki je z Miamijem trikrat osvojil šampionski prstan, je po 13 sezonah prvič v American Airlines Areni zaigral v dresu druge ekipe. Foto: Reuters

To je bila najslabša tekma, ki sem jo odigral v svoji karieri. Komaj sem čakal na konec. Vse skupaj je čudno. Zdi se, kot da igraš proti košarkarjem, ki so se še včeraj s tabo borili v končnici.

Dwyane Wade
Dwyane Wade
Wade je z metom iz igre 5/17 v 32 minutah zbral 13 točk. Foto: Reuters

Najboljšega igralca v zgodovini Miami Heat so navijači v American Airlines Areni na parket pospremili s stoječimi ovacijami, nato pa upali, da se ne bo razigral. Ni se. V 32 minutah je dosegel zanj skromnih 13 točk (met iz igre 5/17), vseeno pa je v končnici tekme žogo spravil skozi obroč, ko je bilo to najbolj pomembno.

"To je bila najslabša tekma, ki sem jo odigral v svoji karieri. Komaj sem čakal na konec. Vse skupaj je čudno. Zdi se, kot da igraš proti košarkarjem, ki so se še včeraj s tabo borili v končnici," je takoj po tekmi s cmokom v grlu dejal 34-letnik in dodal: "Vseeno pa je bilo vzdušje izjemno, tukajšnji navijači so fantastični. Cenim stoječe ovacije, pohvale in kopico lepih besed na moj račun. Tekma sama pa je bila zelo čudna."

Wade prispeval ključni točki
Tekma je bila sicer vseskozi izenačena, prelomila se je šele v končnici. Chicago je 13 sekund pred koncem vodil s 94:92, ko je prav Wada z osebno napako ustavil Justise Winslow. D-Wade, ki je osebno napako izsilil in ob tem tudi malce zaigral, je stopil za črto prostega meta in prispeval ključni točki za zmago Bullsov, ki jo je s prostima metoma zatem potrdil Rajon Rondo. Končni izid je ob sireni z zadeto trojko postavil Josh Richardson. Winslow je o sodniški odločitvi po tekmi dejal: "Ne strinjam se. Mislim, da je sodnik osebno napako dosodil samo zaradi okoliščin in dejstva, da se je Dwyane vrnil v Miami. Mislim, da osebne napake ne bi dosodil, če bi igrali na kakšni drugi tekmi v kakšni drugi dvorani."

Dragić si je poškodoval gleženj
Strelska učinkovitost Gorana Dragića je na zadnjih tekmah nekoliko padla. Potem ko je San Antoniu in Sacramentu doma nasul po 25 točk, je v gosteh pred tekmo s Chicagom proti Torontu zbral 17 točk, proti Oklahoma Cityju pa 11. Proti Chicagu se je v 22 minutah z metom iz igre 3/9 ustavil pri 6 točkah. Dvakrat je ukradel žogo, podelil je še 4 podaje. V 3. četrtini si je nato poškodoval gleženj (zvin levega gležnja), na parket se ni več vrnil. Zamenjal ga je James Johnson. Pregled z rentgenom je pokazal, da Ljubljančan nima zlomljene kosti. Koliko časa bo odsoten s parketov, (še) ni znano.

Liga NBA, tekme 10. novembra:
MIAMI - CHICAGO 95:98
Whiteside 20, Richardson in Waiters po 16 ... Dragić 6 (met iz igre 3/9) v 22 minutah; Butler 20, Rondo (11 skokov) in Lopez po 16, Wade in McDermott po 13.

MILWAUKEE - NEW ORLEANS 106:112