Le en poraz (proti ECE-ju Triglavu) so pred tekmo imeli tudi košarkarji iz Gorenjske, ki pa se z izjemo uvodne četrtine niso mogli kosati z razpoloženimi gosti. Novomeščani so temelje za zmago postavili z delnim izidom 15:5 ob zaključku prvega polčasa, v nadaljevanju pa so suvereno držali razliko okoli desetih točk in vprašanje zmagovalca rešili pred končnico.

Blestel je Jakov Stipaničev, ki je dosegel 25 točk (6/9 za tri), nova okrepitev Adonis Thomas jih je zbral 21 (8/14 iz igre), 13 jih je prispeval Jurij Macura, po 10 pa Temple Gibbs in prvi strelec lige Rok Stipčević (povprečje 21 točk).

V domači vrsti je v odsotnosti prvega strelca Rama Rizvića največ točk dosegel Matej Rojc (18 točk in šest podaj).