Alen Omić je dosegel dvojni dvojček – 20 točk in 10 skokov. Cedevita Olimpija sicer lovi trojno krono v sezoni, osvojila je že superpokal in Pokal Spar. Foto: www.alesfevzer.com

Ljubljančani so veliki favoriti za 21. naslov državnega prvaka. Domžalčani lovijo tretjo lovoriko v klubski zgodovini in prvo po letu 2016. V prejšnji sezoni sta se prav tako v finalu merila ista tekmeca, takrat je bil rezultat v zmagah 3:1 za Ljubljančane.

Zmaji so na današnji tekmi narekovali ritem igre, Domžalčani pa so s trojkami (zadeli so jih kar 16) ostajali v igri vse do konca. 53 sekund pred koncem so Domžalčani zaostajali za točko (87:88), a poti do koša niso več našli, tako da jim preobrata ni uspelo uprizoriti.

Izenačen prvi polčas
Olimpija je tekmo odprla z delnim izidom 0:7. Domžalčani so na prvi koš čakali več kot dve minuti (2:7). Helios je zaigral bolje in izenačil (9:9) ter tudi prevzel vodstvo (16:14). Zmaji so ob koncu prve četrtine dvakrat vodili za 5 točk (18:23; 21:26), s trojko Roka Nemaniča ob zvoku sirene pa se je Helios približal na dve točki zaostanka (24:26).

Domžalčani so drugo četrtino začeli s tremi trojkami – dve je zadel Malcom Bernard – za minimalno prednost (27:26; 30:29; 33:32). Zoran Dragić je Olimpijo vodil do +4 (35:39). Bernard je zadel svojo tretjo trojko, Mahkovic je uspešno končal protinapad Domžal za novo izenačenje (46:46). Ob odmoru sta bili ekipi izenačeni (48:48).

Helios s trojkami ostajal v igri
Cedevita Olimpija je prednost po vrnitvi na parket hitro povišala na +9 (53:62). Po dolgem času je zadel Helios, Bernard je bil znova natančen pri metu za tri točke (56:62). Helios je skušal ujeti Olimpijo, toda ta je uspešno ohranjala prednost 7 točk (59:66; 65:72).

Sorodna novica Pred pomembnimi kadrovskimi potezami čaka Cedevito Olimpijo še finale DP-ja

Helios je z dvema trojkama začel zadnjo četrtino in zaostajali so za 3 točke (71:74). Zmaji so z delnim izidom 0:6 povedli za devet točk (71:80). Helios je odgovoril z delnim izidom 6:0 (77:80).

Jan Zemljič je s svojo tretjo trojko v zadnji četrtini držal priključek z Olimpijo (80:82). Štiri minute pred koncem je Helios s še eno trojko (že svojo šesto v zadnji četrtini) prevzel vodstvo (83:82). Olimpija je ostala osredotočena in z delnim izidom 0:6 znova povedla z nekoliko višjo razliko (83:88).

Minuto in 15 pred koncem je Olimpija vodila za tri točke (85:88), imela je tudi napad, ki pa ga ni izkoristila. Helios je imel novo priložnost za priključek, saj sta Blažič in Cobbs prejela tehnično napako. Nemanič in Mahkovic sta bila polovično uspešna pri izvajanju prostih metov (87:88). In tu se je domžalski napad ustavil, Olimpija pa je dosegla še šest točk (87:94).

Cedevita Olimpija uspešno začela branjenje naslova

LIGA NOVA KBM, finale

Prva tekma:
KANSAI HELIOS – CEDEVITA OLIMPIJA 0:1
87:94 (24:26, 24:22, 17:24, 22:22)
1500; Bernard 19, Nemanič 16, Mahkovic 15, Mirtič in Zemljič po 9, Copot 7, Daneu 5, Blomgren 4, Sirc 3; Omić 20, Dragić 19, Blažič 16, Cobbs in Radičević po 8, Stewart in Jones po 7, Ščuka 6, Klobučar 3.

V odebeljenem tisku izid v zmagah; igrajo na tri zmage.

Druga tekma bo v nedeljo ob 17.30 v Hali Tivoli, tretja pa v sredo ob 20.00 v Domžalah.