Makedonski košarkarji so takole proslavljali velik uspeh. Litvi ni pomagal niti legendarni Šarunas Jasikevičius. Foto: Reuters

Odločilna je bila trojka nekdanjega branilca Uniona Olimpije Vlada Ilievskega 11 sekund pred koncem. Litva je imela napad za zmago, toda Simas Jasaitis je zgrešil met s krila. Sledila je osebna napaka nad Ilievskim, ki je zadel prvi prosti met, drugega pa, pametno, zgrešil, tako da Litva ni imela možnosti, da v pol sekunde doseže trojko.

Makedonija je igrala izjemno zrelo in se ves čas držala gostiteljev prvenstva. Prvi strelec je bil spet Bo McCalebb, ki je dosegel 23 točk, 14 v prvem polčasu. Njegov koš na začetku zadnje minute je Makedonce približal na 63:65, nato je ključno trojko zadel Ilievski. Litva je odpovedala pri trojkah in zadela le dva meta iz 15 poskusov. Veselje Makedoncev skupaj s približno 100 navijači, ki so še pred začetkom tekme v dvorani trčili z domačimi privrženci, je bilo seveda nepopisno.

Zdaj Slovence v boju za predolimpijski turnir jutri ob 14.30 čaka Litva, ki so jo Slovenci v pripravah pred prvenstvom že dvakrat premagali. Toda jutri bo tekma imela povsem drugačen pomen ...