Finski navijači se bodo iz Kopra selili v Stožice. Foto: EPA
Dvojec Teletović-Đedovič je bil z 42:36 boljši od dvojca McCalebb-Antić. Foto: EPA
Številni makedonski navijači so preglasili bosanske, a so se po koncu hitro pobrali iz dvorane. Foto: EPA
Francoski navijači
Francoski navijači so Parkerju vzklikali MVP, MVP. Zares si je zaslužil ta naziv, saj je bil razred zase. Foto: EPA
Bonifika je bila tudi v nedeljo lepo zasedena. Foto: EPA
Francija splezala na vrh skupine A, Nemčija domov
Nedelja na Jesenicah v znamenju BiH-a in Srbije
Brat svetovne prvakinje na 100 m blesti v Tivoliju
Italijani še naprej neporaženi
Finski navijači glavna atrakcija v Kopru

Srečanje med BiH-om in Makedonijo je bilo izenačeno do same končnice. V zadnjih pet minut sta ekipi vstopili poravnani (50:50), nato pa sta na prizorišče stopila Mirza Teletović (22 točk) in Nihad Đedović (20), ki sta z zaporednima trojkama prelomila tekmo. Varovanci Ace Petrovića, ki si je v zadnji četrtini zaradi ugovarjanja prislužil izključitev, so prednost povišali na devet točk in jo zanesljivo obdržali do konca.

Pri Makedoniji sta izstopala Bo McCalebb z 19 in Pero Antić s 17 točkami. Bosanci so po dveh zaporednih porazih vknjižili drugo zmago, Makedonci pa so izgubili tretjič, a imajo še možnosti za drugi krog. Poleg obračuna na parketu je bil glasen tudi navijaški dvoboj. Čeprav so bili Makedonci v večini, je v Podmežakli na koncu odmevalo "Volim te Bosno".

Srbi s tretjo zmago tako rekoč že v Ljubljani
Na drugi jeseniški tekmi je bila Srbija z 80:71 boljša od Latvije in se tako rekoč že uvrstila v drugi krog. Srbi so začeli silovito in si že v prvi četrtini priigrali več kot 10 točk naskoka. Latvijci so se v zaključku približali le na minus dva, a so bili Srbi v končnici bolj zbrani. Igralec tekme je bil Nenad Krstić s 25 točkami.

Litva v podaljšku strla Črno goro
Zvečer sta za zanimiv dvoboj z dodatkom poskrbeli Litva in Črna gora. Večji del tekme sta se izmenjavali v vodstvu. Litovci so v zadnji četrtini nato vodili že za osem točk, a je Tyrece Rice Črnogorcem pičlih deset sekund pred sireno s trojko prinesel podaljšek. V tem pa so Balkanci povsem zmrznili in v zadnjih dveh minutah po izidu 70:72 niso več dosegli koša, Ksistof Lavrinovič je kot najboljši strelec tekme dosegel 24 točk.

Finsko-italijanska Bonifika
Fantastično vzdušje so pripravili navijači v koprski Bonifiki. Najprej so Finci pred glasnimi privrženci po dveh podaljških premagali Ruse, potem ko so zaostajali večino rednega dela. Zmaga jih že pelje v Ljubljano. Italijani so nato pred polno dvorano svojih navijačev dosegli še četrto zmago. Grkom so pobegnili v tretji četrtini (27:18) in na krilih odličnega Marca Bellinellija (23 točk, sedem skokov) ter ob pomoči Datomeja (19) in Gentileja (16) vzeli skalp enemu izmed glavnih favoritov za naslov. Grki so igrali brez poškodovanega Vasilisa Spanoulisa, ki ga pripravljajo za drugi del.

Enosmerni promet na obeh tekmah v Celju
V skupini C je Španija na prvi nedeljski tekmi povsem razbila Poljsko. Evropski prvaki so prvo četrtino dobili s 25:5, a se niso zadovoljili z visokim vodstvom. Neusmiljeno so polnili koš nasprotnika in v 3. četrtini vodili že za 46 točk (70:24). Poljska je na koncu poraz vseeno malce ublažila. Končni izid je bil 89:53. Španci so imeli pet dvomestnih košarkarjev. S po 15 točkami sta bila najučinkovitejša Marc Gasol in Ricky Rubio. Češka si je hitro nabrala udobno prednost proti Gruziji in jo brez težav zadržala do konca (95:79). Jan Vesely je dosegel 27 točk in zbral 10 skokov.

Sanjska predstava Parkerja v Tivoliju
V Ljubljani so Britanci najprej presenetljivo z 81:74 ugnali Nemce, ki bodo po ponedeljku prav tako zapustili Slovenijo. Nemčija je prvi dan presenetila Francijo, nato pa nanizala tri poraze. Francozi so se dolgo mučili z Ukrajino, nato pa je stvari v roke vzel Tony Parker in s 15 točkami (od svojih 28) v zadnji četrtini galske peteline (77:71) popeljal na vrh skupine A.

"To je bila zelo težka tekma. Ukrajina je močno moštvo. Imajo odličnega trenerja. Zaprli so raketo in morali smo metati za tri točke, kar pa nam v 1. polčasu ni uspevalo. Po porazu nismo postali panični, ampak smo se zbrali in dobili tri tekme zapored," je pojasnil Parker, ki je bil razred zase pred 2.200 gledalci v Tivoliju, ki je v 33 minutah metal 11/18 iz igre in izjemno vodil igro Francozov.

Pri Ukrajincih je bil odličen Eugene Jeter, ki je prispeval 20 točk. "Parker je bil izjemen v drugem polčasu. Bil je že MVP finala Lige NBA, danes smo videli, zakaj. Lahko mu le čestitam, je velika osebnost. Slabo smo skakali in metali proste mete. Odločala bo tekma proti Veliki Britaniji v ponedeljek," je pojasnil trener Mike Fratello.

Izrael do prve zmage
V večerni tekmi je prvo zmago dosegel še Izrael, proti Belgiji je pospešil ob koncu tretjega dela. Razlika je skokovito naraščala, na koncu je bilo 87:69. Najboljša strelca pri zmagovalcih sta bila Afik Nissim s 23 točkami in Yotam Haplerin s 14.