Eugene Jeter je v zadnjih minutah odbil vse napade Srbov. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Tony Parker
Tony Parker je dosegel 23 točk. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Jonas Valančiunas
Jonas Valančiunas in soigralci se veselijo zmage nad Belgijo. Foto: EPA
Ukrajinci presenetili Srbe
Litva visoko premagala Belgijo

Ukrajinci so polčas dobili z 41:40, nato pa so sredi tretje četrtine ušli na 55:44 in vodstva niso več izpustili iz rok. Pri varovancih Mika Fratella sta blestela Maksim Kornijenko (21 točk) in Eugene Jeter (20). Prav naturalizirani Američan je v zadnjih minutah prevzel odgovornost in Srbom natresel devet točk, od tega dve trojki zapored.

Ukrajinci so bili boljši pri metih za dve (19/34; 15/35) in prostih metih (14/19; 12/24), medtem ko so Srbi dobili skok (40/32) in bili nekoliko natančnejši pri metih za tri (10/28; 11/25).

Francija po visokem vodstvu popustila
Kljub porazu se Srbi že lahko veselijo četrtfinala, saj je na večerni tekmi Francija s 102:91 ugnala Latvijo in si prav tako zagotovila uvrstitev med najboljših osem. Francozi so odločno začeli srečanje in že v prvi četrtini povedli s +18 (31:13). Fizično močnejši "galski petelini" na čelu z Alexisom Ajincojem, Tonyjem Parkerjem in Nicolasom Batumom tudi v nadaljevanju niso popuščali, tako da je semafor sredi tretje četrtine kazal že +22 (65:43). Francozi so nato nekoliko stopili s stopalke za plin in Latvija se je v zadnji četrtini približala na 91:98, seveda pa je bil preobrat še daleč. Pri Latviji se je z 28 točkami izkazal Dairis Bertans.

Lahko delo Litve proti Belgiji
V prvi tekmi dneva je Litva nadigrala Belgijo s 86:67. Srečanje je bilo izenačeno le do 13:12 v prvi četrtini, nato pa so Litovci uveljavili premoč v kakovosti. Jonas Valančiunas in Mindaugas Kuzminskas sta dosegla po 12 točk. Tudi Litva je že v četrtfinalu, medtem ko bo zadnje mesto pripadlo ali Ukrajini ali pa Latviji.