Mathias Lessort je vodil Panathinaikos do zmage nad Fenerbahčejem. Foto: EPA

Tekma, na kateri je Panathinaikos lovil svoj osmi, Fenerbahče pa četrti finale najmočnejšega evropskega tekmovanja, se je začela z zamudo. Ta je bila posledica navijaških neredov pred dvorano, zaradi njih so morali gledalcem začasno zapreti vhode, 60 navijačem pa so po podatkih policije tudi prepovedali vstop.

Grška ekipa je povedla z 12:0, turška ekipa pa se je s trojkami vrnila v drugi četrtini in do polčasa je ujela Panathinaikos (38:36). V tretji četrtini je Fenerbahče še držal korak s Paom, ob vstopu v zadnjo četrtino je bil izid 56:50 v korist grške ekipe. Na začetku zadnjega dela igre pa je Panathinaikos hitro povedel z dvomestno prednostjo (60:50), ki jo je višal iz minute v minuto, na koncu je zmagal s +16 (73:57).

Na večerni tekmi je Real Madrid premagal Olympiacos. Španci so si ob koncu prve četrtine priigrali 18 točk naskoka (28:10), v drugi četrtini pa je prednost znašala že 25 točk (54:29). V tretji četrtini so Španci ohranjali dvomestno prednost. Ta je skopnela v zadnji četrtini na –8 (77:69), a bližje Olympiacosu ni uspelo.