Giorgi Šermadini je Union Olimpijo v kriznih trenutkih reševal s prostimi meti in pomagal obdržati stik z Barcelono. Foto: EPA
Erazem Lorbek
Erazem Lorbek je na stoženskem parketu prebil 32 minut, zbral 12 točk (drugi strelec Barcelone) in 7 skokov. Foto: Sandi Fišer
Ricky Rubio
Ricky Rubio je večkrat prodrl pod koš, a ga je ljubljanska obramba uspela zaustaviti in ga zadržati pri 6 točkah ... Foto: EPA
Juan Carlos Navarro
... a je bil zato za domačo obrambo nerešljiva uganka Juan Carlos Navarro, ki je zbral kar 27 točk in je bil z naskokom najučinkovitejši košarkar na tekmi. Foto: EPA
Jaka Lakovič
Jaka Lakovič se v štirih minutah in pol, kolikor jih je prebil na parketu, ni vpisal med strelce. Foto: Sandi Fišer
Jure Zdovc
Trener Jure Zdovc je bil nad igro svojih varovancev zadovoljen, a grenak priokus ostaja, saj je bila Olimpija zelo blizu novemu skalpu evropskega velikana. Foto: Sandi Fišer
Zmaji prekratki le za koš

Na Union Olimpijo smo kljub porazu lahko še kako ponosni! Lani je bila Barcelona evropski prvak, medtem ko je usoda najuspešnejšega slovenskega košarkarskega kluba visela na nitki. Toda zmaji očitno niso veliko zamudili, kajti velika Barcelona je bila v Stožicah boljša le za točko! Bili smo priča igri dveh polčasov - v prvem je prevladoval katalonski velikan, v drugem pa so se Ljubljančani prebudili in v zadnjo četrtino, potem ko so zaostajali že za 14 točk, vstopili s košem prednosti. Zadnjih deset minut je bilo infarktinih! Obe ekipi sta igrali zelo izenačeno in takoj je postalo jasno, da bo srečanje najbrž odločil en sam zapravljen napad. Žal so ga pet sekund pred koncem zapravili domači, ko je Kenny Gregory zrešil met za zmago.
Film tekme Union Olimpija - Barcelona
1. četrtina (11:19) - Kar 5 minut brez koša
Ljubljančani so tekmo začeli odlično in z nekaj lepimi akcijami razgreli domače občinstvo, a se je Barcelona kmalu zbudila in s koši Frana Vazqueza ter Juana Carlosa Navarra povedla s 4:9. Po minuti odmora se igra domače ekipe ni popravila, preveč je bilo prisiljenih metov, Navarro pa je zadel za 4:17. Olimpija kar pet minut ni zadela koša, proti koncu četrtine se je zanašala na Giorgija Šermadinija, ki je v prednost Barce zarezal s prostimi meti in četrino končal s 5 točkami.
2. četrtina (15:17) - Razigral se je Navarro
Na začetku druge četrtine so se roke košarkarjev Barcelone nekoliko zatresle, gostje so zapravili nekaj napadov, Olimpija pa je s košema Gregoryja in Šermadinija (s 14 točkami najučinkovitejša Ljubljančana) zaostanek znižala na -4 točke (15:19). Goran Jagodnik je v 13. minuti zadel prvo trojko za domače, toda Navarro je v pičlih 30 sekundah zadel dve zaporedni trojki in Jureta Zdovca prisilil v novo minuto odmora. Ljubljančani so se Barceloni približali na vsega tri točke zaostanka, a nato spet popustili in z neučinkovitimi napadi gostom dopustili najvišjo prednost v prvem polčasu (+13; 21:34).

3. četrtina (28:16) - Neverjeten preobrat!
Tretjo četrtino je s trojko odprl Damir Markota in znova razgrel domačo publiko, ki je dvignila svoje ljubljence. Ti so s z odlično igro v obrambi in predvsem hitrimi protinapadi konkretno zarezali v Barcino prednost, ki je na začetku drugega polčasa znašala že +14. Sašo Ožbolt je s prvim košem na tekmi v 26. minuti zadel za 41:45, na dve točki zaostanka je znižal Gregory. Minuto pred koncem četrtine je Jagodnik s trojko Olimpijo prvič po uvodnih minutah tekme povedel v vodstvo (50:49), v zadnjo četrtino so zmaji odšli z dvema točkama prednosti (54:52).

4. četrtina (13:16) - Gregory zgrešil za zmago
Domači so zadnjo četrtino začeli fenomenalno in s trojko Markote povedli za štiri točke (59:55), toda od Kataloncev se niso in niso uspeli odlepiti. Ti so z delnim izidom 6:0 znova povedli (59:61). Ljubljančani se vseeno niso dali in so kmalu spet povedli, nato pa v dveh zaporednih napadih dvakrat izgubili žogo, Vlatko Ilievski je storil tudi nešportno osebno napako in Barca je spet ušla na +5 (61:66). Sledila je napeta končnica! Po nekaj zapravljenih napadih gostov je zmajem novo vodstvo priboril Gregory (67:66). Toda v ključnih trenutkih so imeli Katalonci mirnejšo roko, odločilni koš pa je zadel Navarro, ki je bil s 27 točkami tudi najučinkovitejši igralec na tekmi. Napad za zmago je z zgrešenim metom zapravil Gregory.

86:89 (17:26, 23:11, 16:18, 30:34)
Teletović 20, Huertas 17; El-Amin 22, Bajramović 19, Bjelica 17.

PANATHINAIKOS - UNICAJA
82:56 (26:13, 19:12, 23:14, 14:17)
Tsartsaris 14, Batiste 12; Freeland 11, Blakney 10.

64:71 (16:23, 6:17, 21:16, 21:15)
Pocius 19, Marjanovic 12, Ćapin 3 (1/2) in 2 skoka v 3 minutah; Spanoulis 17, Teodošić 13, Nesterović 9 (za dve: 4/5), 8 skokov, 2 podaji v 25 minutah.

FENERBAHČE - VALENCIA
75:73 (21:20, 16:13, 17:19, 21:21)
Onan 22, Tomas 15, Türkcan 14, Preldžić 10 (za 2: 4/6) v 26 minutah; Martinez 14, Savanović 11.