17. decembra so Koprčane na Polzeli za točko premagali Hopsi (85:84).

Čeprav so imeli gostitelji v drugem polčasu že 19 točk naskoka, so za zmago trepetali vse do zadnje sekunde. Primorci so se namreč na začetku sklepne četrtine približali, nato pa v 39. minuti prešli tudi v vodstvo po trojki Aleksandra Lazića (77:79). Veljko Brkić je Gorenjce na drugi strani z natančnim metom za tri točke vrnil v vodstvo (80:79), Matej Rojc pa je z dvema prostima metoma postavil izid 82:79 slabo minuto pred koncem. V zadnjem napadu, za katerega je imela Koper Primorska na voljo 13 sekund, gostje niso prišli do meta na koš.

V vrstah Šenčurja je Dino Murić dosegel 17 točk, od tega 15 v prvem polčasu, po 12 pa sta jih zbrala Jan Novak in Brkić. Pri Kopru Primorski, ki se je v SKL predstavila z novima okrepitvama, ameriškim organizatorjem igre Sterlingom Gibbsom (11 točk) in 206 centimetrov visokim Markom Lukovićem (14 točk, 8 skokov), je bil prvi strelec kapetan Alen Hodžič (16 točk).

Glenn Cosey, ki je v soboto s trojko potopil Budućnost v Ligi ABA, je blestel tudi v Domžalah. Foto: www.alesfevzer.com

Krka v zadnji četrtini do zmage v Domžalah
Na uvodni tekmi kroga so košarkarji Krke v ponedeljek v Domžalah premagali Helios (66:72). Ključna je bila zadnja četrtina, ki so jo gostje dobili z 22:14.

Novomeščani so pred 400 gledalci devetič zmagali v državnem prvenstvu, medtem ko je Helios doživel četrti poraz in ostaja pri desetih zmagah. Krka si je zmago zagotovila v zadnji četrtini in se prebila na tretje mesto. Helios je kljub porazu skočil na prvo mesto, točko pred Primorsko, ki pa ima dve tekmi manj.

Prvi polčas je bil zelo izenačen, nobena ekipa si ni priborila večje prednosti. Krkaši so na začetku tekme povedli s 5:0, a so domači hitro vzpostavili ravnotežje. V 18. minuti so potem gostje povedli za sedem (24:31), kar je bilo najvišje vodstvo v prvem polčasu, a je Helios s trojkama Davorja Konjevića in Blaža Mahkovica znižal zaostanek. Gostje so se vrnili s trojko Jureta Balažiča, ki je postavil izid polčasa (30:34).

Ključen je bil začetek zadnje četrtine, ko so gostje z delnim izidom 10:0 povedli s 64:55. Gostitelji so se dobre tri minute pred koncem približali na štiri točke zaostanka (60:64), a Krka ni popustila in tekmo je mirno pripeljala do konca.

Pri gostiteljih je bil s 15 točkami najboljši strelec Krešimir Radovčić, pri gostih pa Glenn Cosey, ki je dosegel 18 točk. Muhamed Pašalić je dodal 15 točk ter po šest skokov in podaj.