Olympiacos v Moskvi ni bil kos Himkiju, ki je Pirejčane popolnoma nadigral. Foto: EPA
Barcelona je dosegla sedmo zmago v Top 16, Brose pa je sedmič klonil. Foto: EPA

Himki ima zdaj krog pred koncem skupinskega dela usodo v svojih rokah, ga pa čaka težko delo, saj se bo na zadnji tekmi pomeril z branilcem naslova Realom. Toda proti Olympiacosu so varovanci Duška Ivanovića pokazali izjemno igro v napadu. Zadnjih pet minut prvega polčasa so zaključili s serijo 13:3. V prvem delu je blestel Aleksej Šved, ki je dosegel 17 od svojih 19 točk, ob tem pa je zadel kar pet trojk.

Še boljša pa je bila tretja četrtina, ki so jo gostitelji dobili za 14. Razigral se je Petteri Koponen, ki je v drugem polčasu dal 14 točk, sicer pa je bil finski branilec z 21 točkami prvi strelec tekme. 13 minut pred koncem je razlika narasla na 20 (67:47), prednost pa so razigrani košarkarji Himkija tudi v zadnji četrtini še povečevali. Odličen je bil tudi James Augustine, ki je iz igre metal 9/10, ob 18 točkah pa ujel še deset odbitih žog. Zoran Dragić je veliko dela opravil v obrambi, saj je bil zadolžen za prvega moža Pirejčanov Vasilisa Spanulisa, ki ga je dobro ustavil (osem točk, 2/12 iz igre). Slovenski reprezentant je v dobrih 23 minutah prispeval osem točk (2/2 za dve, 1/3 za tri) in štiri skoke.

Barca suvereno opravil z Brosejem
Po zmagi v Blaugrani nad Brosejem (75:57) je v dobrem položaju tudi Barcelona, ki jo v zadnjem krogu čaka dvoboj z že odpisanim Žalgirisom. Bavarci so zdaj v težjem položaju, prihodnji teden pa v Bamberg prihaja Laboral Kutxa. Barca je hitro prevzela pobudo in si že v prvem polčasu priigrala 20 točk naskoka, razliko pa brez težav zadržala. Pri gostih je bil s 16 točkami edini razpoložen Brad Wanamaker, Aleksej Nikolić pa je v treh minutah pustil statistiko prazno. 13 točk je pri Barci vpisal Alex Abrines.

V igri za preboj v izločilne boje je v skupini F, od koder med osem vodita še dve mesti, tudi še Real, ki bo v petek gostil v Vitorii pri Laboral Kutxi, nato pa, kot že rečeno, Luka Dončić in soigralci še v Madridu pričakujejo Himki.

98:66 (25:22, 23:14, 28:14, 22:16)
Koponen 21, Šved 19, Augustine 18 in 10 skokov ... Dragić 8 (3/5 iz igre), 4 skoki, 1 podaja v 23 minutah; Hunter 14