Pau Gasol se je le prikazal v končnici! Po dveh bledih tekmah je španski center zbral 17 točk in 10 skokov ter bil ob Bryantu najbolj viden Jezernik. Foto: Reuters
Jared Jeffries opazuje Rajona Ronda (NY Knicks - Boston)
Rajon Rondo je z 20 podajami na tekmi podrl rekord Bostona v končnicah, kar je ob izredno bogati klubski zgodovini vsekakor osupljiv dosežek. Foto: Reuters
Jamal Crawford (Atlanta) in Jameer Nelson (Orlando)
Takole je Jamal Crawford v zadnjih sekundah tekme prek Jameerja Nelsona vrgel zmagovito trojko. Foto: EPA
Zaza Pachulia (Atlanta) in Jason Richardson (Orlando)
Spopad Gruzijca Pachulie in Američana Richardsona, ki se je končal z izključitvama za oba igralca. Foto: Reuters

Kalifornijci so tako v 1. krogu končnice Lige NBA povedli z 2:1 v zmagah, potem ko so nepričakovano izgubili uvodno srečanje serije.

Če ne gre izpod koša, gre pa s trojke
Pau Gasol
je na prvih dveh tekmah iz igre metal le 4/19, zdaj pa je Hornetse presenetil na začetku 4. četrtine, ko je zadel trojko in pri odločilnem nizu gostov 10:1 prispeval kar 7 točk. Na 2. tekmi je bil manj viden tudi Kobe Bryant, ki pa je zdaj že prispeval svoj običajen prispevek - 30 točk.

"Zabavno, kako en zadet koš spremeni razpoloženje pri njem. Potem ko ima težave z meti pod košem, gre in preprosto zadane trojko. To ga je poneslo naprej," je Bryant pohvalil trud in učinkovitost ključnega soigralca v obrambi naslova prvaka.

Namesto slavja Newyorčanov šov Ronda
New York
je ob prvi domači tekmi pričakoval novo napeto tekmo z Bostonom, a so zagrizeni gostje hitro razorožili Knickse in utišali Madison Square Garden. Pod vodstvom izvrstnega Rajona Ronda (trojni dvojček!) so Kelti prišli korak do gladkega napredovanja - po zmagi s 113:96 vodijo že s 3:0 v zmagah.

Rondo je znova "čaral", a tokrat je po dveh tesnih končnicah vse odločil že do konca 3. četrtine. Ob 15 točkah in 11 skokih je 25-letnik iz Kentuckyja navduševal predvsem s podajami - zbral jih je kar 20. Paul Pierce (38 točk) in Ray Allen (32 točk) sta njegov trud nadgrajevala in pridno polnila koš Newyorčanov, ki so na prvi domači tekmi končnice po sedmih sušnih letih pričakovali povsem drugačen razplet.

"Prideš na igrišče in prvi zadeneš. Občinstvu sploh ne daš priložnosti, da se vplete v igro. Pomembno je bilo, da smo tako začeli tekmo in tako udobno tudi nadaljevali," je bil zadovoljen Pierce, čigar moštvo je vodilo od prvega koša pa do zadnjega.

Crawford najboljše prihranil za konec
Atlanta je ob vrnitvi domov znova prevzela pobudo v dvoboju z Orlandom. Na napeti tekmi so o vodstvu z 2:1 v seriji odločale zadnje sekunde. Zmago z 88:84 je Hawksom priigral Jamal Crawford s "podaljšano" trojko 5,7 sekunde pred koncem. Samo v 2. polčasu je branilec Atlante dosegel 18 od 23 točk.

Gostitelji so vodili večino tekme, a je bil Orlando ves čas blizu. V tesni in napeti tekmi so strasti zavrele dobri 2 minuti pred koncem, ko sta bila po prerivanju in nekaj udarcih izključena Jason Richardson pri Magicih ter Zaza Pachulia pri Hawksih. Povod je bil drugi zaporedni trk Pachulie s prvim zvezdnikom gostov Dwigtom Howardom. Razboriteža najverjetneje čaka vsaj ena tekma suspenza.

LIGA NBA - KONČNICA

VZHOD, 1. krog

NEW YORK (6) - BOSTON (3) - 0:3
96:113 (20:27, 24:25, 19:34, 33:27)
Williams 17, Anthony (11 skokov) in Douglas po 15, Jeffries 12, Mason 10; Pierce 38 (iz igre 14/19), Allen 32, Rondo 15, 20 podaj in 11 skokov, Garnett 9 in 12 skokov, Green 9.

ATLANTA (5) - ORLANDO (4) - 2:1
88:84 (25:25, 26:17, 15:20, 22:22)
Crawford 23, Johnson 21, Smith 15 in 10 skokov, Horford 13 in 7 skokov; Howard 21 in 15 skokov, J. Richardson 14 in 9 skokov, Nelson 13 in 10 podaj, Bass 10.

86:100 (23:30, 19:21, 26:24, 18:25)
Landry 23, Paul 22 in 8 podaj, Okafor 15, Ariza 12 in 12 skokov; Bryant 30 (iz igre 10/20), Gasol 17 in 10 skokov, Bynum 14 in 11 skokov, Odom 13, Fisher 10.

Sobota:
MEMPHIS (8) - SAN ANTONIO (1) - 1:1
PORTLAND (6) - DALLAS (3) - 1:2
DENVER (5) - OKLAHOMA (4) - 0:2

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.