Luka Dončić je dobro povezal niti Dallasa. Foto: Reuters

Luka Dončić tokrat ni imel strelsko najboljšega večera, iz igre je metal 4/15, a vseeno dosegel 19 točk. Spet je imel velik vpliv na igro svoje ekipe, saj je bil z 12 podajami in 8 skoki blizu trojnega dvojčka. V ključnih trenutkih drugega polčasa je kirurško natančno znal poiskati svoje soigralce, ki so tudi brez Kristapsa Porzingisa našli pot do zmage.

Predramile so jih besede pomočnika trenerja
"Doživeli smo nekaj težkih porazov, tokrat pa zanesljivo zmagali. Potrebovali smo to," je povedal Dončić. Trener Rick Carlisle je dodal: "Slab prvi polčas, odličen drugi. Predvsem tretja četrtina je bila spektakularna." Igralce je predramil tudi pomočnik trenerja Mike Weimar, ki ne govori veliko, toda ob polčasu je našel prave besede. "Sporočilo je bilo izjemno, podrobnosti pa naj ostanejo v garderobi," je povedal Dončić.

Dobro je igral Dwight Powell, ki je izkoristil odsotnost prve nevarnosti Sixersov Joela Embiida in sploh prvič v sezoni dosegel dvojnega dvojčka (19 točk in 12 skokov). Izstopal je tudi Boban Marjanović, ki je v samo osmih minutah dosegel 12 točk, v zadnji minuti je zadel celo trojko.

Dončić za uvod izgubil tri žoge
Dončić je imel dokaj slabo uvodno četrtino, v kateri je dosegel 6 točk in 1 skok. Slovenski reprezentant je v prvih petih minutah zadel s polaganjem, a je hkrati izgubil kar tri žoge, zato se je netipično že v šesti minuti preselil na klop. Ob koncu četrtine je štiri točke dosegel s prostimi meti. V zelo raztrgani igri je Dallas naredil ogromno napak (izgubil je kar osem žog), Philadelphia pa je prevladovala pri skoku v napadu (9:0).

Dončić je za začetek izgubil kar tri žoge. Foto: Reuters

Slab met za tri točke
V drugi četrtini se je nadaljevala raztrgana igra gostiteljev, ki so še naprej izgubljali žoge, blestela ni niti Philadelphia, a je s skokom držala lepo prednost. Odraz raztrgane igre najbolj simbolizira met za tri točke (Dallas 3/13, Philadelphia le 2/19). Ob polčasu je bilo tako 50:41 za goste. Dallas v tej sezoni do polčasa še ni dosegel tako malo točk. Dončić je svojo statistiko popravil na 11 točk, 3 skoke in 4 podaje.

Luka podajal, Dwight zadeval
Dončić je tretjo četrtino odprl s tremi čudovitimi podajami, s katerimi so gostitelji zaostanek znižali na tri (53:50), Dončić je nato s tremi prostimi meti izenačil na 53. V napadu je blestel Powell, ki je v tem obdobju dosegel 10 točk, Dallas pa je prevzel nadzor pod obročema in do konca četrtine ušel v vodstvo s 73:66.

Boban Marjanović je zadel trojko. Foto: Reuters

Marjanović za konec zadel trojko
Zadnja četrtina se je začela po taktih Bobana Marjanovića, ki je s šestimi zaporednimi točkami poskrbel za vodstvo Dallasa z 81:71. Velikan je po poškodbi odšepal iz igrišča, a se nanj vrnil ob koncu, ko je gledalce na noge dvignil celo s trojko. Ko je bilo vse jasno, kdo bo zmagal, je Dončić zapustil igro.

Cuban: Pri Porzingisu smo previdni
Med tekmo je kratek komentar podal lastnik Mavsov Mark Cuban, ki je bil presenečen nad hitrim razvojem Dončića in priznal, da ekipo zdaj gradi prav okoli 20-letnika. Glede Kristapsa Porzingisa pa je dejal, da je ekipa previdna in noče tvegati resnejše poškodbe. Velikan naj bi se kmalu vrnil na parket.

Ni Jamesa in Davisa, ni panike – Kuzma in Rondo blestela v Oklahomi
Po gladki zmagi v Dallasu v petek zvečer se je trener Lakersov Frank Vogel odločil, da bodo trije nosilci igre počivali. Anthony Davis je v torek proti New Yorku padel na hrbet in moral je izpustiti drugo zaporedno tekmo. LeBron James še čuti posledice gripe, Danny Green pa ima bolečine v kolku. Oklahoma je bila vseeno popolnoma nemočna proti najboljši ekipi Zahoda (110:125). Jezerniki so nanizali že osem zmag zapored.

Kyle Kuzma je s predstavo sezone navdušil v Chesapeake Energy Areni v Oklahomi. Foto: Reuters

Kyle Kuzma je že do odmora prispeval 23 točk, Lakersi pa so si priigrali odločilno prednost (49:73). Zadel je štiri trojke in tekmo končal s 36 točkami. Rajon Rondo je sijajno dirigiral igro v Chesapeake Energy Areni, dosegel je 21 točk, 12 skokov in 8 podaj. Jezerniki so zadeli 15 trojk, Oklahoma pa le devet iz 31 poskusov.

Ko je James edinkrat v tej sezoni počival, Lakersi niso imeli možnosti v Staples Centru proti Denverju (104:128). Tokrat so še precej bolj oslabljeni navdušili, rezervisti so imeli izjemen večer. Dwight Howard je zbral 12 točk in 14 skokov, Alex Caruso je zadel tri trojke, Quinn Cook in Troy Daniels pa po dve.

Tekme 11. januarja:

DALLAS – PHILADELPHIA
109:91 (20:22, 21:28, 32:16, 36:25)
Dončić 19 (4/15 iz igre, 1/3 za tri, prosti meti 10/12), 8 skokov in 12 podaj v 33 minutah, Powell 19 in 12 skokov, Finney Smith 16, Hardaway in Marjanović po 12; Harris 20 in 10 skokov, Horford in Richardson po 16, Simmons 11 in 11 podaj.

HOUSTON – MINNESOTA 139:109
Harden 32, 12 skokov, 8 podaj in 11 izgubljenih žog, Westbrook 30 in 10 skokov, Hartenstein in Gordon po 17; Okogie 16, Culver 15.

BOSTON – NEW ORLEANS 140:105
Tatum 41 (16/22 iz igre), Kanter 22 in 19 skokov, Walker 17; Jackson 22, Hayes 20.

DETROIT – CHICAGO 99:108
Rose 20, Wood 17 in 14 skokov; LaVine 25, Kornet 15.

OKLAHOMA CITY – LA LAKERS 110:125
Gallinari in Gilgeous Alexander po 24, Paul 16; Kuzma 36 (15/24 iz igre, 4/6 za tri), Rondo 21 (10/22 iz igre), 12 skokov in 8 podaj, Cook 13, Howard (14 skokov) in Daniels po 12, Davis, James in Green niso igrali.

DENVER – CLEVELAND 103:111
Murray 24 (10/22 iz igre), Jokić 19 (8/12 iz igre) in 12 skokov, Barton 18 in 9 skokov, Grant 13, Čančar ni igral; Sexton 25 (4/7 za tri), Love 19 in 15 skokov, Thompson (13 skokov) in Garland po 18.

PORTLAND – MILWAUKEE 101:122
Lillard 26 (10/20 iz igre), McCollum 20, Anthony 19 (7/17 iz igre) in 11 skokov; Antetokounmpo 32 (13/23 iz igre) in 17 skokov, Middleton 30 (11/17 iz igre, 4/4 za tri), Bledsoe 29 (11/20 iz igre, 3/5 za tri).