Kendrick Perry je bil s 25 točkami najboljši strelec tekme, Jaka Blažič pa je dodal 22 točk. A to je bilo premalo, dvomestno število točk je dosegel le še Brown (12). Niz Olimpijinih štirih zmag je tako končan. Foto: www.alesfevzer.com

Odločilne točke je prispeval John Shurna, ko je na začetku zadnje minute zadel trojko z levega krila za 87:81. Zmago je s prostim metom za 88:82 potrdil Tomas Dimša. Ameriški branilec Kendrick Perry je 25 točk (15 v prvem polčasu) dosegel ob odličnem metu za tri točke (5/7). Imel je statistični indeks 32. Španci so skok dobili s 35:25, v podajah je bilo 26:12. Olimpiji se je poznalo, da je oslabljena, manjkale so predvsem točke visokih igralcev.

Le dve izgubljeni žogi v prvem polčasu
Ob polčasu je bilo 41:40. Cedevita Olimpija (v prvi peterki je priložnost dobil 19-letni Rok Radović) je slabo začela, prvi koš (Murić) je dosegla po skoraj treh minutah igre. Po dveh trojkah Kendricka Perryja (8 točk v prvi četrtini) je hitro povedla s 7:8. V drugi četrtini je sledilo prvo otipljivejše vodstvo (18:25), a je ekipa s Kanarskih otokov znova vzpostavila ravnovesje. Zgledna je bila predvsem statistika pri Olimpijinih izgubljenih žogah ‒ v prvih 20 minutah le dve.

Olimpija izničila dvomestni zaostanek
V prvem polčasu so gostitelji podelili kar sedem blokad (Balcerowski in Costello po tri). V tretji četrtini so gostitelji ušli že nevarno daleč (58:47), toda pred začetkom zadnje četrtine je bilo s še naprej razpoloženim Perryjem spet vse odprto (68:64). Olimpija je bila v odločilnih minutah ves čas v rahlem zaostanku, gostje so na pick'n rollu onemogočali Perryja in Blažiča, koga drugega, ki bi prevzel odgovornost, pa ni bilo videti, tako da pravih možnosti za preobrat ni bilo. Za tolažbo: poraz je nižji, kot je bila zmaga Olimpije na prvem medsebojnem obračunu sezone pred mesecem dni v Stožicah.

Po reprezentančnem premoru najprej Dolomiti Energia Trento
Herbalife Gran Canaria, ki je šele na 15. mestu španskega prvenstva, je tako v tej sezoni Evropskega pokala na domačem igrišču ostala neporažena in si je že zagotovila nastop v drugem delu tekmovanja, medtem ko bo morala Olimpija v preostalih treh tekmah najbrž dobiti vsaj še eno. Po reprezentančnem premoru jo naslednji izziv v Evropskem pokalu čaka 8. decembra v Stožicah proti Dolomiti Energii Trento, dva dni pozneje pa še proti Promitheasu Patrasu.