Harrison Barnes je bil najboljši strelec tekme v Little Caesars Areni s 27 točkami. Foto: Reuters

Rick Carlisle je imel ogromno težav z začetno peterko. Jalen Brunson, Dorian Finney Smith, Harrison Barnes, Maxi Kleber in Salah Mejri so začeli srečanje. Pistonsi, ki so še v igri za osmo mesto na Vzhodu, so se dolgo časa mučili z žilavimi gosti. V kadru ni bilo več Dennisa Smitha, DeAndreja Jordana in Wesleyja Matthewsa, ki se po menjavi igralcev selijo v New York.

Griffin izboljšal rekord legendarnega Thomasa
Andre Drummond je bil v končnici prevesil tehtnico na stran Detroita. Center je prispeval 24 točk in 20 skokov. Blake Griffin je imel zelo slab strelski večer, vendar je vseeno dosegel 24 točk, kar je bilo dovolj za najboljši mesečni izkupiček v klubski zgodovini (445 točk). Legendarni Isiah Thomas je marca 1983 prispeval 442 točk.

Mavericksi vodili večino srečanja
Gostitelji so odlično začeli in po polaganju Reggieja Jacksona povedli z 11:4 po treh minutah igre. Po minuti odmora so se Mavericksi zbrali in kar štiri minute niso prejeli niti točke. Z delnim izidom 9:0 so prišli do preobrata in po prvi četrtini so imeli dve točki naskoka (19:21).

Sredi druge četrtine je Dirk Nowitzki zadel trojko, po polaganju Brunsona pa so imeli gostje že 13 točk prednosti (26:39). V zadnjih dveh minutah pred odmorom Dallas ni dosegel točke in Pistonsi so znižali na 45:49.

Drummond neustavljiv v končnici
Tudi v tretji četrtini Detroit ni našel prave igre, po 36 minutah je vse kazalo na presenečenje (63:70). Šele pet minut pred koncem je Griffin poskrbel za prvo vodstvo gostitljev v drugem polčasu (79:78). V zadnjih treh minutah je sijajni Drummond nanizal osem točk. Brez Jordana pod košem so bili Mavsi nemočni in center Detroita je nizal lahke koše, zmago pa potrdil z dvema prostima metoma 3,3 sekunde pred koncem.

Detroit je odlično začel sezono, v zadnjih dveh mesecih pa je izgubil kar 21 izmed zadnjih 30 tekem in ni na mestih, ki vodijo v končnico. Trener Dwane Casey se je že naposlušal kritik. Lastnik Tom Gores je napovedal, da bo skušal okrepiti ekipo do konca prestopnega roka naslednji četrtek.

Giannis Antetokounmpo in soigralci so dobili serijo s Torontom s 3:1 v zmagah. Bucksi zanesljivo vodijo na Vzhodu. Foto: Reuters

Casey razočaran nad pristopom
"Zelo sem razočaran nad pristopom mojih izbrancev. To je bila zelo pomembna tekma v boju za končnico, vendar so nekateri igralci pogledali na klop Dallasa in videli, da manjka veliko nosilcev igre. Če ne igraš srčno in zagrizeno, ne moreš v Ligi NBA dobiti nobene tekme. Ko sem začenjal s trenerskim poklicem, so prav Pistonsi sloveli kot najbolj zagrizena ekipa, kjer ni manjkalo garačev," je bil kljub zmagi razočaran trener Casey.

Milwaukee utrdil prvo mesto na Vzhodu
Na derbiju večera sta se srečali vodilni ekipi Vzhoda. Toronto je izgubil proti Milwaukeeju z 92:105. Bucksi so se veselili že 37. zmage in se utrdili na prvem mestu. Do nedelje jih nihče ne more ujeti, kar pomeni, da bo trener Mike Budenholzer predstavljal vzhodno konferenco na tekmi All Star 17. februarja v Charlottu.

Raptorsi so pred današnjim porazom zadnjič na domačem parketu klonili 9. decembra prav proti Bucksom z 99:104. Vmes so nanizali deset zaporednih zmag.

Slab večer Leonarda
Milwaukee si je priigral že 24 točk naskoka sredi tretje četrtine, a so se gostitelji po polaganju Kawhija Leonarda dve minuti pred koncem nevarno približali (92:98). Giannis Antetokounmpo je prispeval 19 točk in 9 skokov, najboljši strelec tekme je bil Pascal Siakam z 28 točkami. Leonard ni imel strelskega večera (16 točk, 7/20 iz igre). Izjemne serije, ko je 22-krat zapored presegel 20 točk, je tako konec.

Deset trojk Stepha Curryja ni bilo dovolj za zmago prvakov. Foto: Reuters

Sixersi končali zmagoviti niz Bojevnikov
Golden State je izgubil proti Philadelphii s 104:113. To je prvi poraz Bojevnikov po enajstih zaporednih zmagah, kar je najdaljši zmagoviti niz v letošnji sezoni v Ligi NBA. Sixersi aktualnih prvakov do današnjega večera niso ugnali vse od 2. marca 2013.

Stephen Curry je zadel 10 trojk iz 18 poskusov, že do odmora je bil natančen šestkrat. Tudi 41 točk ni bilo dovolj za zmago Golden Stata. Ključna je bila tretja četrtina, ki so jo Sixersi dobili kar z 42:26. Joel Embiid in Ben Simmons sta prispevala po 26 točk. Ključna je bila prevlada pod obročema, center Embiid je zbral kar 20 skokov, šest od teh v napadu.

Joel Embiid je bil nerešljiva uganka za Bojevnike. Foto: Reuters

Lakersi zmagali po podaljšku ob vrnitvi LeBrona
V izjemno napetem mestnem derbiju v Los Angelesu so Lakersi premagali Clipperse s 123:120 po podaljšku. To je bila zelo pomembna tekma v boju za osmo mesto na Zahodu.

Dve uri pred tekmo v Staples Centru so Lakersi sporočili, da se vrača LeBron James. Po sredinem treningu ni prav nič kazalo, da se bo zvezdnik vrnil po 17 tekmah počitka zaradi poškodbe dimelj. Zadnjo tekmo pred tem je igral v Oracle Areni, ko so Jezerniki razbili Bojevnike na božični dan.

Navijači Lakersov so vso tekmo preglasili navijače gostiteljev in James jih ni razočaral. Približal se je trojnemu dvojčku (24 točk, 14 skokov in 9 podaj). Z njim so Jezerniki popolnoma druga ekipa. Brez njega so dobili le šest tekem, doma so izgubili tudi proti New York in Clevelandu.

LeBron James se je vrnil v težkem položaju za Lakerse. Po najdaljšem odmoru v karieri (manjkal je kar 17 tekem) je v prvem polčasu skušal razigrati soigralce, v ključnih trenutkih pa je znova dokazal, da je novi kralj Staples Centra. Foto: Reuters

Vrnitev Clippersov ob koncu rednega dela
Lakersi so vodili večino tekme, na začetku zadnje četrtine že z 89:75. V zadnjih dveh minutah niso dosegli niti točke in Tobias Harris je s trojko 35 sekund pred koncem izsilil podaljšek.

Sporen koš Stephensona
Minuto in 15 sekund pred koncem je James zadel s štirih metrov, nato pa še podal do Lanca Stephensona, ki je ob prodoru s komolcem udaril Bobana Marjanovića v obraz. Sodniki so priznali koš in dosodili še dodatni prosti met, ki ga je Stephenson zadel. Rondo je 2,6 sekunde pred koncem podaljška vrgel žogo iz avta v koleno Marjanovića, odbila se je proti Louju Williamsu, ki pa ni prišel do meta izza črte ob pisku sirene. Zaostanek Lakersov za Clippersi je zdaj le še ena zmaga.

Četrtkove tekme:
DETROIT - DALLAS 93:89
Drummond (11/13 iz igre in 20 skokov) in Griffin (8/26 iz igre in 10 skokov) po 24, Jackson 17, 9 podaj in 7 skokov, Galloway 11, Bullock, Pačulia in Robinson po 4, Calderon 3, Kennard 2; Barnes 27 (10/24 iz igre) in 7 skokov, Harris 15, Powell 10, Brunson 9, Nowitzki 7 (3/9 iz igre) in Broekhoff po 7, Finney Smith 6, Kleber in Mejri po 4.

ORLANDO - INDIANA 107:100
Ross 30 (11/18 iz igre, 5/8 za tri), Augustin 20, Vučević 17 in 10 skokov, Isaac 13 in 13 skokov; Turner 27 (10/16 iz igre), Bogdanović 21, Collison (10 podaj) in Young (10 skokov) po 16.

TORONTO - MILWAUKEE 92:105
Siakam 28 (12/19 iz igre), Leonard 16 (7/20 iz igre), Ibaka 12 in 10 skokov; Antetokounmpo 19 (7/13 iz igre) in 9 skokov, Middleton 18 (7/9 iz igre), Wilson 16 (3/6 az tri), Bledsoe 14, Lopez in Brogdon po 11.

SAN ANTONIO - BROOKLYN 117:114
White 26 (8/13 iz igre), Aldridge 20 in 13 skokov, Mills 17, DeRozan (10 podaj) in Gay po 15; Russell 25 (10/26 iz igre), Carroll in Harris po 18.

GOLDEN STATE - PHILADELPHIA 104:113
Curry 41 (14/27 iz igre, 10/18 za tri), Durant 25, Looney 14; Simmons (10/13 iz igre) in Embiid (20 skokov) po 26, Redick 15, Shamet 10.

LA CLIPPERS - LA LAKERS * 120:123
Williams 24 (10/18 iz igre), Beverley 17 (5/8 za tri), Harrell in Harris po 15; James 24 (9/22 iz igre), 14 skokov in 9 podaj v 40 minutah, Stephenson 20 (5/8 za tri), Ingram 19, Rondo 14, 13 skokov in 7 podaj.