Šampionski maček v Dallasu ni dolgo trajal. Nowitzki je Thunderju pokazal, zakaj so jih Mavericksi premagali že v lanskem finalu Zahoda. Foto: Reuters
Joel Anthony (Miami) - Al Horford (Atlanta Hawks)
Atlanta je Miami strla na začetku 4. četrtine, ko so Hawksi pobegnili s serijo 15:3. Foto: EPA
Carmelo Anthony (New York Knicks)
Toronto je presenetil v Madison Square Gardnu, kjer so Raptorsi z 90:85 odpravili Knickse. Foto: Reuters
Ricky Rubio, Beno Udrih
Milwaukee Bena Udriha je na četrti tekmi sezone drugič izgubil. Foto: EPA

Branilci naslova Dallas Mavericks so po neprepričljivem začetku sezone pred domačimi navijači ugnali doslej neporaženo ekipo Oklahoma City Thunder s 100:87. Pred štirimi dnevi je Kevin Durant ob zvoku sirene s trojko porazil Teličke, ki pa so bili tokrat na "povratni" tekmi suvereni. Dirk Nowitzki je s 26 točkami držal korak z Durantom (27). Za drugo zmago Dallasa je prišlek Vince Carter dodal 14 točk, Shawn Marion pa 17. Teksašani so gostom pobegnili z nizom 14:6 na začetku drugega polčasa.

McGrady s trojkami razorožil Miami
Prvi poraz je doživel tudi lanski finalist Miami, ki je doma izgubil proti Atlanti z 92:100. V divizijskem obračunu so Hawksi pobegnili na začetku zadnje četrtine, ko so naredili serijo 15:3. Pri gostih je blestela trojica Joe Johnson (21), Tracy McGrady (16) in Al Horford (16). V odločilnih minutah je z nekaj ključnimi trojkami zablestel McGrady: "Že dolgo je tega, ko sem imel tako dober občutek." Pri Vročici je LeBron James (28) vlekel voz, a tokrat ni imel razpoloženih soigralcev. Zatajil je predvsem Dwyane Wade (12), ki je iz igre metal le 4/17.

Poraz Spursov in poškodba Ginobilija
Minnesota je z novo dobro predstavo Kevina Lova, ki je tekmo končal s 24 točkami in 15 skoki, odpravila San Antonio s 106:96. Spursi so ob tem v 2. četrtini ostali brez Manuja Ginobilija, ki si je ob prekršku nad Anthonyjem Tolliverjem zlomil dlančno kost na strelski roki. Opazno vlogo je odigral nekdanji košarkar Uniona Olimpije Danny Green, ki je dosegel 9 točk in odlično zaustavil Rickyja Rubia (6 toč, 3 podaje v 24 minutah).

Poraz Udriha v Denverju
Med aktivnimi v Ligi NBA je bilo tudi moštvo Milwaukee Bucks, pri katerem igra Beno Udrih. Slovenski branilec in soigralci so gostovali v Denverju in izgubili s 86:91. Udrih je igral 13 minut in vknjižil sedem točk, štiri podaje in skok.

Tekme 2. januarja:
DENVER - MILWAUKEE 91:86
Gallinari 21 in 10 skokov, Harrington 17; Jackson 17, Delfino 14, Udrih 7 (3/6), 4 podaje in skok v 13 minutah.

PHOENIX - GOLDEN STATE 102:91
Nash 21, Morris 16, Dudley 15; Ellis 18, McGuire 14, Rush 13.

BOSTON - WASHINGTON 100:92
Allen 27, Pierce 21, Bass 14; Blatche 28, McGee 17, Wall 11.

DETROIT - ORLANDO 89:78