Prvi strelec tekme je bil Cory Higgins, ki se je lani izkazal v Gaziantepu pod taktirko Jureta Zdovca. Foto: EPA
Tomaš Satoransky
Barcelona je v Top 16 drugič izgubila. Premagala je Himki, klonila pa pred Olympiacosom in CSKA-jem. Foto: EPA
Maik Zirbes
Ob veliki zmagi Zvezde je bil najboljši gostujoči strelec Maik Zirbes, ki je dal 12 točk. Foto: EPA

Oba giganta evropske košarke sta igrala oslabljena, saj sta zaradi poškodb odsotna dva ključna igralca, CSKA-jev prvi strelec Nando de Colo in Barcin Carlos Arroyo. Že po petih minutah so gostitelji povedli s 17:9, vendar je Barca hitro znižala, po prvi četrtini pa so Katalonci celo vodili z 29:28. V zaključku polčasa pa so varovanci Dimitrisa Itudisa znova prišli do nekoliko občutnejše prednosti in na odmor odšli z vodstvom za 8.

Po treh minutah drugega dela so se gostje priključili na -1, sledile pa so minute v znamenju rdeče armade, ki so tretjo četrtino končale z delnim izidom 22:6. Pred tretjo četrtino je Barcelona ostala brez Juana Carlosa Navarra. Kapetan Barce je zaradi ugovarjanja slovenskemu sodniku Damirju Javorju dobil tehnično napako, potem ko se ni pomiril, je bil Katalonec, ki je bil prvi strelec gostov s 16 točkami, izključen.

Dobrih pet minut pred koncem je Alex Abrines zadel dve trojki zapored in znižal na -10, zatem je še enkrat ostal sam, a zgrešil izza črte, nato pa je CSKA pobegnil na +18 in odločil dvoboj v svojo korist. Prvi strelec tekme je bil z 20 točkami Cory Higgins, po 16 pa sta jih dodala Miloš Teodosić in Andrej Voroncevič. CSKA v Evroligi letos ostaja pri le dveh porazih. V prvem delu je bila boljša Unicaja, v drugem pa Himki.

Zvezda slavila prvič v Top 16
Veliko zmago je vpisala Crvena zvezda, ki je prvič slavila v drugem delu Evrolige. Rdeče-beli so v Oaki ugnali Panathinaikos (63:74), potem ko so skozi vso srečanje nadzirali potek igre. Prvič so z dvomestno številko Beograjčani povedli na začetku drugega polčasa, ko so z dvema trojkama Stefana Jovića naredili serijo 6:0, zatem pa se Pau ni uspelo več povsem približati.