Goran Dragić tudi v dresu Phoenixa igra v podobno dobri formi, kot je pri Houstonu. Foto: EPA
Erazem Lorbek
Premalo za uspeh Barcelone je bilo tudi 17 točk Erazma Lorbka. Foto: Reuters
Miha Zupan
Točkovno je bil od Slovencev najbolj uspešen Miha Zupan, ki je zbral 19 točk. Foto: Reuters

Oba organizatorja igre sta dobro začela sezono. Udrih je z Bucksi dvakrat zmagal, Gogi pa je bil statistično sicer uspešnejši od starejšega rojaka, vendar so Sunsi od treh tekem dobili le eno. 26-letni Ljubljančan se je pred novo sezono vrnil v Phoenix, kjer je tudi začel kariero v NBA-ju. Zdaj je prvi "play" Sunsov, in že na prvi tekmi se je izkazal s 17 točkami, v statistiko pa je vpisal še šest skokov in osem podaj. Odličen je bil tudi ob zmagi Phoenixa nad Detroitom, ko je zbral dvojni dvojček, 15 točkam pa je pristavil še deset uspešnih podaj.

Udrih sicer tekme pri Milwaukeeju začenja na klopi, a je na obeh srečanjih dobro izkoristil svojo minutažo. Bucksi so bili boljši od Bostona in Clevelanda, Beno pa je dosegel deset in 11 točk.

Lorbek odličen, a premalo za uspeh
Na stari celini je bilo najbolj zanimivo na derbiju v najmočnejši evropski ligi. V Španiji sta se pomerila Caja Laboral in Barcelona. Boljši so bili Baski, ki so pred domačimi gledalci v Vitorii slavili z 80:69. Erazem Lorbek je za Barco igral odlično, a je bilo 17 točk slovenskega reprezentanta premalo za uspeh. Barcelona je tako že tretjič izgubila v ACB ligi. Dobro je igral tudi Mirza Begić, ki z Realom nadaljuje zmagoviti niz. Slovenski center, ki bo v petek z Madridčani gostoval v Stožicah, je dal devet točk, ob tem pa je ujel še šest odbitih žog.

Omeniti velja tudi Turčijo, kje je po dolgem času priložnost dobil Jaka Lakovič. Reprezentančni kapetan je ob zmagi Galatasaraya na parketu prebil 14 minut in dal eno podajo. Gašper Vidmar se je prejšnji vikend z Bešiktašom v mestnem derbiju pomeril z nekdanjim klubom Fenerbahčejem. Fener je bil boljši s 83:74, Ljubljančan pa je prispeval osem točk.

ITALIJA
Goran Jurak
(Angelico Biella)
20 minut, 6 točk (3/4 za dve, 0/1 za tri), 6 skokov
(6. krog DP-ja: SAIE3 Bologna - Angelico Biella 89:75)

NEMČIJA
Boštjan Nachbar
(Brose Baskets)
35 minut, 14 točk (1/7 za dve, 3/6 za tri), 6 skokov, 3 podaje
(7. krog DP-ja: Brose Baskets – Fraport SKY 76:67)

RUSIJA/VTB liga
Primož Brezec
(Nižni Novgorod)
27 minut, 8 točk (4/9 za dve), 1 skok, 1 podaja
(DP: Nižni Novgorod – Himki Moskva 82:86)
Hasan Rizvić (Jenisej Krasnojarsk)
6 minut, 2 točki (1/2 za dve), 1 skoka
(DP: Spartak Primorje Vladivostok - Jenisej Krasnojarsk 76:75)

ŠPANIJA
Mirza Begić
(Real Madrid)
19 minut, 9 točk (4/4 za dve, 0/1 za tri), 6 skokov
(6. krog DP-ja: Murcia - Real Madrid 64:79)
Zoran Dragić (Unicaja Malaga)
13 minut, 3 točke (0/1 za dve 1/2 za tri), 3 skoki
(5. krog DP-ja: Bilbao - Unicaja Malaga 82:65)
Erazem Lorbek (Barcelona)
25 minut, 17 točk (7/11 za dve, 1/5 za tri), 4 skoki, 1 podaja
(5. krog DP-ja: Caja Laboral - Barcelona 80:69)
Uroš Slokar (Gran Canaria)
poškodovan

TURČIJA
Jure Balažič
(Erdemir)
29 minut, 14 točk (4/8 za dve, 1/3 za tri), 2 skoka, 1 podaja
(4. krog DP-ja: Havettepe University - Erdemir 75:70)
Jaka Lakovič (Galatasaray)
14 minut, (0/1 za dve, 0/2 za tri), 1 podaja
(4. krog DP-ja: Galatasaray – Olin Edirne 81:62)
Proti Efesu ni bil v postavi
Gašper Vidmar (Bešiktaš)
17 minut, 8 točk (4/4 za dve), 3 skoki, 1 podaja
(4. krog DP-ja: Fenerbahče - Bešiktaš 83:74)
Saša Vujačić (Anadolu Efes)
13 minut, 2 točki (1/2 za dve, 0/2 za tri), 2 skoka, 1 podaja
(4. krog DP-ja: Antalya - Anadolu Efes 65:74)
23 minut, 5 točk (1/2 za dve, ½ za tri), 2 skoka, 1 podaja
(3. krog DP-ja: Anadolu Efes – Galatasaray 73:83)
Miha Zupan (Türk Telekom)
30 minut, 19 točk (7/10 za dve, 1/4 za tri), 6 skokov, 1 podaja
(4. krog DP-ja: Türk Telekom – Aliaga 66:77)

ZDA/LIGA NBA
Goran Dragić
(Phoenix Suns)
35 minut, 12 točk (4/7 za dve, 1/5 za tri), 3 skoki, 8 podaj
(Orlando – Phoenix 115:94)
34 minut, 15 točk (4/8 za dve, 1/2 za tri), 2 skoka, 10 podaj
(Phoenix – Detroit 92:89)
37 minut, 17 točk (3/7 za dve, 1/5 za tri), 6 skokov, 8 podaj
(Phoenix – Golden State 85:87)
Beno Udrih (Milwaukee Bucks)
17 minut, 11 točk (4/8 za dve, 1/2 za tri), 2 skoka, 5 podaj
(Milwaukee – Cleveland 105:102)
21 minut, 10 točk (2/3 za dve, 1/3 za tri), 5 skokov, 2 podaji
(Boston – Milwaukee 88:99)