Emanuel Ginobili (desno) je v ponovitvi finala SP-ja izpred štirih let dosegel 13 točk. Foto: EPA

Aktualni svetovni prvaki so vodili ob polčasu in imeli pred zadnjo četrtino pet točk naskoka (66:61), vendar v zadnjih desetih minutah niso znali zadržati naleta gavčev, ki so z delnim izidom 8:0 povedli s 76:74 in na koncu slavili s 83:79.

Spanulis odločil sosedski derbi
Grki so prvo mesto v skupini C osvojili z zmago proti Turkom s 76:69. Ob polčasu so zaostajali za pet točk, nato pa pohodili plin in vzhodnim sosedom v tretji četrtini dovolili le pet točk. Turki so zadnjič izenačili na 69:69, nato pa je njihov odpor s sedmimi zaporednimi točkami (trojka in štirje prosti meti) dokončno zlomil Vasilis Spanulis.

Nemci so s 47 točkami Dirka Nowitzkega šele po treh podaljških ugnali Angolo (108:103).

Najbolj zanimiva para osmine finala sta Španija - SČG in Italija - Litva.