Jason Kidd
Jason Kidd je iz igre metal 8/12. Foto: EPA
LeBron James
LeBron James ima v končnicah povprečje 29,9 točke na tekmo. Foto: EPA

Ostroge so prvo trojko dosegle v zadnjem napadu v prvem polčasu, ko je Michael Finley zadel za 55:53. Gostitelji so zgrešili prvih sedem metov za tri točke, nato pa do konca metali 7/13.

Tim Duncan je dosegel 33 točk, od tega 13 v zadnji četrtini. Pri Sunsih organizator igre Steve Nash do polčasa ni zadel niti točke, v drugem polčasu je začel zadevati, ko je bilo že prepozno. Beno Udrih ni stopil na parket.

Gledalci v San Antoniu so se glasno drli: "umazan", vedno kadar je imel žogo v rokah Amare Stoudemire. Slednji je po drugi tekmi obtožil Spurse, da igrajo umazano igro, zdaj pa so mu pristaši San Antonia vrnili z isto mero.

Kidd še vedno zna
New Jersey je premagal Cleveland s 96:85 in znižal na 1:2 v zmagah. Jason Kidd je dosegel 11. trojni dvojček v končnicah. "Kidd je bil prava pošast. Naredil je to, kar so od njega pričakovali. Bil je agresiven, dosegel je nekaj lahkih košev ter prispeval pomembne podaje," je igralca tekme občudoval gostujoči trener Mike Brown. Mrežice so v napadu imele izjemno trojko Kidd-Carter-Jefferson, ki je skupaj dosegla 69 točk. Boštjan Nachbar je dodal tri.

Pri Clevelandu je razočaral prvi zvezdnik LeBron James, ki je dosegel "le" 18 točk in prvič v karieri v končnici ni dosegel vsaj 20 točk. James je predtem to mejo dosegel 19-krat. Boljši dosežek ima le Kareem Abdul Jabbar, ki je na svojih prvih 27 tekmah v končnici dosegel omenjeno mejo.

Liga NBA, končnica, 2. krog
Vzhod:
NEW JERSEY
(6) - CLEVELAND (2) 1:2
96:85 (22:15, 23:28, 28:21, 23:21)
Kidd (13 skokov in 14 podaj), Carter in Jefferson po 23, Moore 11, Wright 7, Nachbar 3 (met iz igre: 1/7), 2 skoka in podaja v 20 minutah; Hughes 23, James 18 (met iz igre: 5/16) in 12 podaj, Ilgauskas 11, Pavlović in Varejao po 8.

Nedelja:
CHICAGO (5) - DETROIT (1) 0:3
Zahod:
SAN ANTONIO
(3) - PHOENIX (2) 2:1
108:101 (25:30, 30:23, 25:19, 28:29)
Duncan 33 in 19 skokov, Ginobili 24, Parker 16, Finley 9, Udrih ni igral; Marion 26, Stoudemire 21, Nash 16, 8 skokov in 11 podaj, Bell 12, Diaw 10.

Nedelja:
GOLDEN STATE (8) - UTAH (4) 1:2

V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.