Goran Jagodnik je znova zadeval v ključnih trenutkih, pa čeprav si je v žaru borbe ... Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Goran Jagodnik
... prebil arkado. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Sašo Ožbolt
Sašo Ožbolt je dosegel prvih 5 točk na tekmi, na koncu pa se je ustavil pri 22. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Stožice
V Stožicah se je znova zbralo okoli 13.000 navijačev. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Damir Markota
Damir Markota je trojke metal 4/7. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Matjaž Smodiš
Zamišljen pogled Matjaža Smodiša, ki zagotovo ni pričakoval, da bo CSKA evropsko sezono zaključil tako hitro. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer
Kevinn Pinkney
Kevinn Pinkney se je takole razburjal nad sodniškimi odločitvami. Foto: MMC RTV SLO/Sandi Fišer

Zmaji so si že do polčasa priigrali lepo prednost (45:32), potem ko sta več kot polovico točk dosegla razpoložena Sašo Ožbolt (15) in Damir Markota (13). Ljubljančani so v 1. delu zadeli 8 trojk iz 14 poskusov.

Gostje so se v 3. četrtini na krilih Jamonta Gordona, ki je dosegel 11 točk, povsem približali (57:56). Takrat je s 6 točkami, svojimi prvimi, udaril Goran Jagodnik. Cska je 40 sekund pred sireno znižal na 76:72, a je nato njihovo usodo s prostima metoma zapečatil "Jagoda".

Varovanci Jureta Zdovca bodo v zadnjem krogu (22.) skupinskega dela Evrolige gostovali v Valencii, medtem ko bo za CSKA tekma z Efes Pilsnom njegova zadnja v letošnji sezoni Evrolige. In to po 8 zaporednih udeležbah na zaključnih turnirjih ...
1. četrtina (19:15)
Izjemno razpoloženi Ožbolt je v prvih 4 minutah dosegel 7 točk za vodstvo zmajev z 12:4. Gostje, pri katerih je Smodiš začel v prvi peterki, so se približali na 14:10 in 16:12, a je Markota s trojko poskrbel za občutnejšo prednost. Izid četrtine (19:15) je s trojko postavil Voroncevič. Ožbolt je v tem delu dosegel 9 točk.

2. četrtina (26:17)
Voroncevič je z dvema trojkama zapored Moskovčanom priigral izenačenje (24:24), tako da je Zdovc v 14. minuti vzel minuto odmora. Ta je pomagala, saj je malo kasneje prednost po trojkah Markote in Ilievskega spet narasla na +8, Ožbolt pa je še z enim metom izza črte poskrbel za najvišjo prednost na tekmi dotlej (39:28). A to še ni bilo vse: po novih zaporednih trojkah Markote in Ilievskega je semafor nekaj sekund pred koncem kazal že 45:30. Ljubljančani so v prvem polčasu zadeli 8 trojk, od tega Markota in Ožbolt po tri. "Oži" je bil s 15 točkami tudi najboljši strelec.

3. četrtina (12:24)
Ljubljančani so 2. polčas začeli bledo, kar so gostje znali izkoristiti. S čvrsto obrambo, nekaj zadetimi meti in dobljenim skokom so se nekaj minut pred koncem četrtine približali le na tri točke zaostanka (52:49). V zadnji minuti je Jamont Gordon, ki v 1. polčasu ni dosegel niti koša, z 11. točko znižal na 57:56.

4. četrtina (24:16)
Zadnji del je s košem in zadetim prostim metom odprl Jagodnik, kar so bile njegove prve točke na tekmi (60:56), a je takoj s trojko odgovoril Šved. Malo kasneje je "Jagoda" zadel še trojko za 65:60, Markota pa v 35. minuti sprožil nov uspešen met izza črte za 70:62. Olimpija je v zadnje štiri minute šla s prednostjo 72:65, a se je gostom 40 sekund pred koncem uspelo približati le na -4 (76:72). Dvomov o zmagovalcu je bilo konec 11 sekund pred koncem, ko je Voroncevič pri izidu 77:72 zgrešil trojko, na drugi strani pa je prosta meta zadel Jagodnik.

Izjavi po tekmi

Jure Zdovc: Tekma po pričakovanjih ni bila lahka. Zadovoljen sem z igro v napadu. V 3. četrtini se nam je vse ustavilo. Ko so izvedeli, da je Efes Pilsen zmagal, so izgubili motivacijo, zato je trener v igro poslal mlade igralce. Tekma je bila le za prestiž, a sem vseeno vesel zmage.

Dmitrij Šakulin: Že na koncu 1. polčasa smo izvedeli, da smo izgubili vse možnosti za napredovanje. V 2. polčasu smo zaigrali z nekaterimi mladimi, ki so me navdušili. Po 8 letih na Final Fouru smo hitro izpadli, a sezona gre naprej. Že konec tedna nas čaka tekma s Himkijem.

79:78 (21:7, 21:17, 17:32, 20:22)
Rakočević 18, Tunceri in Thornton po 15, Nachbar 11 (za dve: 2/4, za tri: 2/2) v 26 minutah; Vougioukas 18.