Mike Conley je iz igre metal 8/17. Foto: EPA
Derrick Rose
Derrick Rose je pri zmagi Chicaga nad Torontom s 100:93 dosegel 20 točk. V drugem polčasu se je poškodoval, a ta naj ne bi bila resnejša. Foto: Reuters
Kevin Garnett
Na tekmi Golden State - Brooklyn je bila odločilna druga četrtina, ki so jo gostitelji dobili s 34:19. Foto: Reuters

Kralji so začeli silovito, saj so dobili uvodno četrtino z 38:16, največ pa so vodili za 26 točk. Še pred začetkom zadnje četrtine so vodili z 91:76. A Grizliji se niso vdali in so grizli vse do konca tekme. Prvič so povedli deset sekund pred koncem, ko je Mike Conley zadel trojko za vodstvo s 109:108.

Na drugi strani je DeMarco Cousins izsilil prekršek Marca Gasola in zadel oba prosta meta, s čimer je popeljal Sacramento v vodstvo s 110:109.
McLemore zgrešil oba prosta meta
Gostiteljem je ostalo šest sekund, da si izbojujejo zmago, a je Zach Randolph zgrešil met. Žogo je ujel Ben McLemore, ki ga je Gasol hitro kresnil po roki. Na uri je bilo samo šest desetink. McLemore je zgrešil oba prosta meta, Grizliji so hitro vzeli odmor in imeli za zadnjo akcijo samo tri desetinke. Žogo je v polje poslal Vince Carter, ki je pod obročem našel popolnoma osamljenega Courtneyja Leeja, ki je s hrbtom obrnjen proti obroču zadel polaganje.

Conley: Kazalo je res slabo
"Ni veliko besed, s katerimi lahko opišem preobrat. Res smo se fantastično bojevali, da smo se izkopali iz luknje, v katero smo padli tako zgodaj. Kazalo je res slabo," je bil po tekmi navdušen Conley, ki je dosegel 22 točk, zbral pa je še 11 podaj. Občasni slovenski reprezentant Beno Udrih je v devetih minutah dosegel štiri točke.

Philadelphia izgubila za 53 točk
Najvišjo zmago dneva je dosegel Dallas, ki se je znesel nad Philadelphio s 123:70. To je bila sploh najvišja zmaga Mavsov v klubski zgodovini (prejšnji rekord je znašal 50 točk). Philadelphia ostaja edina ekipa brez zmage, saj je izgubila vseh osem tekem v sezoni.

Liga NBA, tekme 13. novembra:
MEMPHIS - SACRAMENTO 111:110
Conley 22 in 11 podaj, Gasol 20, Randolph 17, Lee 16, Udrih 4 (met: 2/3) in skok v 9 minutah; Gay 25, Cousins 22 in 12 skokov, Collison 20, McLemore 17.

TORONTO - CHICAGO 93:100
Lowry 20, Johnson 16; Gasol 27 in 11 skokov, Butler 21, Rose 20.
DALLAS - PHILADELPHIA 123:70
Nowitzki 21, Ellis 17, Wright in Parsons po 14; Carter Williams 19.
GOLDEN STATE - BROOKLYN 107:99