Stephen Curry in James Harden sta prikazala izjemno igro. Foto: Reuters
James Harden
James Harden je v zadnji akciji ostal brez meta na koš. Foto: Reuters

Gostitelji so sredi druge četrtine vodili s 17 točkami razlike (49:32), a ob polčasu je bil izid izenačen (55:55). Ko je Stephen Curry 100 sekund pred koncem zadel za vodstvo 98:90, je kazalo, da je vsega konec, a James Harden (38 točk je s 6 točkami znižal na 99:98. Osem sekund pred koncem je Houston popeljal v zadnji napad, a se je zapletel in ni metal na koš.

Curry (33 točk) je bil pričakovani junak na domači strani. Zadel je šest trojk, od tega štiri že v uvodni četrtini.

: Zakuhali smo nekaj drame
V finalu Zahodne konference javnost veliko pričakuje od obeh zvezdnikov, ki nista zatajila. "Zapravili smo veliko prednost, svojim gledalcem smo zakuhali nekaj drame, a pomemben je razplet, zmagali smo," je bil zadovoljen Curry, ki je pričakoval zadnjo akcijo Houstona: "Vedeli smo, da bržkone ne bo želel podati, naš cilj je bil le, da mu preprečimo met, s katerim bi postal junak tekme."

Podaja mu je manjkala do trojnega dvojčka
Harden je bil po tekmi skrušen: "Groza, groza, to je res frustrurajoče. Tekmo smo izgubili popolnoma po nepotrebnem." Bradati obraz Houstonove franšize je bil blizu trojnemu dvojčku (38 točk, 10 skokov in 9 podaj).

Liga NBA, končnica, konferenčni finale
Zahod:
GOLDEN STATE (1) - HOUSTON (2) 99:98 - 2:0
99:98 (36:28, 19:27, 22:20, 22:23)
Curry 33, Bogut 14, Thompson 13, Green 12, Livingston 8, Barnes 7, Iguodala 6, Barbosa 4, Ezeli 2; Harden 38, 10 skokov in 9 podaj, Howard 19 in 17 skokov, Jones 12, Smith 10, Terry 9, Ariza 7, Brewer 3.

Vzhod, petek:
ATLANTA (1) - CLEVELAND (2) - 0:1
V odebeljenem tisku je izid v zmagah. Igrajo na štiri zmage po sistemu 2-2-1-1-1.